Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 Mart'tan sonra müze bahçesinde yatacak

Balıkesir'de 21 yıl otobüs şoförlüğü yaptıktan sonra başarı belgeleri ile emekli olan Ahmet Veren'in zihinsel engelli kızı için çektiği kredi hayatını kararttı.

Giriş Tarihi: 19.3.2014 13:34
Maaşına gelen hacizden dolayı ev kirasını ödeyemeyen Veren, 30 Mart öncesinde görülecek son dava ile evden atılmayı bekliyor. Veren, evden atılırsa Kuva-i Milliye Müzesi bahçesinde yatıp kalkacağını söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

Balıkesir'de 2008 yılında belediyeden emekli olan Ahmet Veren, bankalar tarafından maaşına konulan hacizden dolayı yaklaşık 2 yıldır ev kirasını ödeyemeyince eşi Gülsevim ve zihinsel engelli kızı Tülay (15) ile birlikte evden atılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. 1930'lu yıllarda babasının Atatürk'ün korumalığını ve berberliğini yaptığını söyleyen Ahmet Veren, babasının İran Şahı Rıza Pehlevi tarafından Atatürk'e hediye edilen kömürlü saç maşasını da uzun yıllar kullandığını söyledi. Müzede sergilenen saç maşasını görmek için sık sık Balıkesir Kuva-i Milliye Müzesi'ne gelen Ahmet Veren, bugün içinde bulunduğu durumu, "Düştüm" diyerek özetledi. Veren, "21 yıl Balıkesir Belediyesi'nde otobüs şoförlüğü yaptım. 2008 yılında emekli oldum.

15 yaşında zihinsel engelli bir kız çocuğum var. Kızımın rahatsızlığı dolayısı ile bankalardan kredi aldım. Bunlar da daha sonra sorun oldu, ödeyemedim, işin içinden çıkamadım, düştüm. 2002 yılında Belediye Başkanı Ziya Tan, hizmetlerimden ve yaşlılara yardımcı olduğumdan dolayı bana bir teşekkür belgesi verdi. Şu an 20 bin liradan fazla bankalara borcum var. Maaşıma da haciz geldi. Ev kiramı da 2 seneden bu yana ödeyemiyorum. 3 banka girdi maaşıma, banka avukatı taahhüt olarak bana imza attırdı. Ben normal bir evrak sandım, bilemedim, o taahhüt oluyormuş. Ödeyemeyince 3 ay cezaevinde yattım. Ben cezaevinde naçar kaldım, hanımım ile çocuğum da evde naçar kaldı. Şimdi 30 Mart gibi dava olacakmış, son gün diyorlar. Evden çıkacağım ama çıkmaya param yok. Yetkili yerlere gittim ama, 'Senin maaşın var' diyerek yardım etmediler. Maaşım var ama maaşım hacizli" dedi.

Dostlarının kendisini gördüğünde yolunu değiştirdiğini söyleyen Ahmet Veren, "Şimdiki Belediye Başkanımız İsmail Ok, çok iyi güler yüzlü birisi. Makarnalarım, salçalarım var ama cebimde 2 ekmek almaya param yok. Ben 30 Mart'a kadar evden çıkamazsam alıp eşyalarımı depoya götürecekler. Ailemle sokakta kalacağım. Ben, 'Borcumu ödemeyeceğim' demiyorum ki, ödeyeceğim. Dostlarım beni gördü mü yol değiştiriyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Ben evden atılırsam müzenin bahçesine gidip orada yatıp kalkacağım. Ev sahibim de haklı, ödeyemedim. Tek kelime ile düştüm" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 Mart'tan sonra müze bahçesinde yatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN