Yuva yıkan kadına ailecek dava

Meryem Z., kocasını ayartan kadına 10 bin TL'lik tazminat davası açarken, evi terk eden eşi de başkalarıyla ilişkisi olan sevgilisinden 'kandırıldığı' için 10 bin lira tazminat istedi

Giriş Tarihi: 19.3.2014
İzmir'de evli ve 2 çocuk babası elektronik teknisyeni Mahir Z. (45), 5 yıl önce evi terk ederek sigortacı Yeşim K. ile birlikte yaşamaya başladı. Çocukları küçük olduğu için yuvasının yıkılmaması amacıyla bir süre bekleyen emekli öğretmen Meryem Z. (44), geçtiğimiz yıl İzmir Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Kendi yazdığı dilekçeyle boşanma davası açan Meryem Z., eşi ile sevgilisinin birlikte çektirip sosyal paylaşım sitesinde paylaştıkları fotoğraflarını da mahkemeye delil olarak sundu. Boşanma davası devam ederken Meryem Z. İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak, evli olduğunu bildiği halde eşiyle ilişki kuran Yeşim K. hakkında da tazminat davası açtı. Sevgilisi yüzünden, eşiyle 5 yıldır aynı çatı altında bir saat dahi oturamadıklarını anlatan emekli öğretmen, hem aile birliğini bozduğunu hem de kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Yeşim K.'den 10 bin lira manevi tazminat istedi.

'O KADIN BENİ DE ALDATTI'
Bu arada Mahir Z. de geçtiğimiz günlerde, eşinden ayrıldıktan sonra evlenme hayali kurduğu sevgilisinin başka biriyle birlikte olduğunu öğrenince büyük şok yaşadı. Sevgilisini terk eden Mahir Z., eşinin açtığı tazminat davasına da bir dilekçe göndererek tanık olarak katıldı. Ayrıca Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Mahir Z., sevgilisi aleyhine manevi tazminat davası açtı. Dilekçesinde, eşinden boşandıktan sonra 5 yıldır birlikte olduğu Yeşim K. ile evlenmeye karar verdiğini anlatan Mahir Z., "Facebook'taki yazışmaları üzerinden yaptığım araştırmada, bazıları evli olan başka erkeklerle de ilişkisi olduğunu öğrendim ve tamamen ayrıldık. Evli olduğumu bile bile benimle birlikte oldu. Eşimle boşanma aşamasına gelmemin tek nedeni odur. Onun yüzünden eşimi terk ettiğim için aile birliğimi yeniden kurmam imkansız" dedi. Mahir Z. de yuvasının yıkılmasına neden olan sevgilisinden 10 bin lira manevi tazminat talebinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yuva yıkan kadına ailecek dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN