Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki kahraman arkadaş çıktı

Ren Nehri'ne düşen kızları kurtarmak için suya atlayan ve henüz kendisinden haber alınamayan Ali Kurt'un, geçtiğimiz yıl aynı amaçla nehre atlayıp can veren Yılmaz Acer'le iş arkadaşı olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 20.3.2014
İki arkadaşın hazin kaderi... Almanya'nın Köln kentinde geçtiğimiz cumartesi günü Ren Nehri'ne düşen 6 ile 10 yaşlarındaki iki kızı boğulmaktan kurtaran 47 yaşındaki Ali Kurt, akıntıya kapılarak kaybolmuştu. Kurt'un, geçtiğimiz yıl aynı amaçla nehre atlayıp 10 yaşındaki bir çocuğu kurtardıktan sonra fenalaşarak hastanede yaşamını yitiren 46 yaşındaki Yılmaz Acer'le iş arkadaşı olduğu ifade edildi. KHD isimli motor üretim fabrikasında birlikte çalışan Kurt, 27, 11 ve 7 yaşlarındaki 3 çocuğunu, Acer ise 14 ve 19 yaşlarındaki iki evladını ve kederli eşlerini geride bıraktı. Köln şehri, bugünlerde hiç tanımadıkları çocuklar için canlarını hiçe sayan iki arkadaş için gözyaşı döküyor. Köln Anakent Belediye Başkanı Jürgen Roters, Ali Kurt'un ailesine yazdığı taziye mektubunda, "Ali beyin sergilediği cesur tavır karşısında Köln halkını temsilen duyduğum saygı ve teşekkürü iletirim" dedi. Yılmaz Acer'in ailesi için daha önce 30 bin euro yardım toplanmıştı. Şimdi aynı şeklide Ali Kurt'un geride kalanları için de yardım kampanyası başlatılacağı belirtildi.

KÖLN'DE TOPRAĞA VERİLECEK

Ali Kurt'un kederli eşi Gülsüm Kurt polis, itfaiye, belediye ve tüm yetkililere arama kurtarma çalışmalarını sürdürmeleri için çağrıda bulundu. Gülsüm Kurt, "Eşimin bulunması için tüm imkânların değerlendirilmesini rica ediyorum. Şimdiye kadar bizi yalnız bırakmayan akraba, komşu ve arkadaşlarımız kendi imkânlarıyla nehrin kenarında arama yapıyor. Eşimi bir an önce defnetmek istiyorum. Cenazeyi, Köln'de toprağa vereceğiz" dedi. Geçtiğimiz yıl eşi Yılmaz Acer'i kaybeden Aliye Acer de Gülsüm Kurt'u ziyaret ederek acısını paylaştı. Almanya'da başkalarına yardım ederken yaralanan veya hayatını kaybeden insanlara kanun çerçevesinde kaza sigortası devreye giriyor. Ödenen dul ve yetim maaşının yanı sıra ailelere bir kereye mahsus 30 bin euroyu bulabilen cenaze yardımı da tahsis ediliyor.
Adnan Akyüz
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki kahraman arkadaş çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN