Kütahya’lı karı-kocayı dolandırdılar

Mali uzman olarak çalışan İsmail Hakkı Özmumcu ve eşi Nurten Özmumcu'yu dolandıran şebeke elemanları ertesi gün arayıp “operasyon bitti paranızı gidip bankadan geri alabilirsiniz” diyerek alay ettiler.

Giriş Tarihi: 21.3.2014 10:23 Güncelleme Tarihi: 21.3.2014 17:35
Kütahya'da özel bir şirkette 18 yıldan bu yana Mali uzman olarak çalışan 58 yaşındaki İsmail Hakkı Özmumcu ve Eşi Nurten Özmumcu tele-dolandırıcıların kurbanı oldu.

Mali Uzman İsmail Hakkı Özmumcu ev telefonundan Emniyet Müdürlüğü adına arandığını ve PKK'nın internetten hesaplarına girip paralarını boşalttığını belirtti. Özmumcu olayı şöyle anlattı: Telefon sonrası emniyete gitmek üzere evden çıktım. Bu defa cep telefonumdan aradılar ve belirttikleri bankadan 37 bin TL kredi çekmemi istediler. Biz operasyon yapacağız kimseye haber vermeyin ki operasyon boşa çıkmasın dediler. Krediyi çeken Özmumcu parayı da telefondaki şahısların belirttiği hesaba yatırdı.

EŞİ NURTEN'İ NASIL DOLANDIRDILAR
İsmail'in eşi Nurten Özmumcu kendisinin nasıl dolandırıldığını ise şöyle anlattı: "Bana telefonla ulaştılar ve kocan emniyette ifade veriyor acele para yatırılması gerekiyor, suçluları yakalamak üzereyiz evde ne kadar takı varsa hemen gidip sat ve belirttiğimiz bankaya yatır. Eğer bunu yapmazsan operasyon tehlikeye girer ve eşin hapse girer''dediler. Söylenenleri yapan ve takıları 18 bin TL ye bozduran ev kadını işlem sonrası eve dönünce eşiyle karşılaştı. Dolandırıcı kurbanı olduğunu anlayan aile polise ve savcılığa başvurdu.

ERTESİ GÜN ARAYIP "OPERASYON BİTTİ" GELİN PARANIZI ALIN DİYE ALAY ETMİŞLER
İsmail Hakkı Özmumcu buna benzer haberleri yazılı ve görsel medyadan takip ettiklerini, bu tür olaylara yabancı olmadıklarını ama nasıl olduysa kendilerinin de kandırıldığına inanamadıklarını belirtti. Olayın devamının da olduğunu belirten İsmail Hakkı Özmumcu " Hem dolandırdılar hem de alay ettiler" diyerek şunları söyledi: "Ertesi gün beni arayarak İsmail bey operasyon bitti, Banka Müdürüne talimat verdik, gidip paranızı alın" diyerek kendileriyle alay edildiğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya’lı karı-kocayı dolandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN