Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteli Ceren'in kalbi çoban Ethem'e

Giriş Tarihi: 26.3.2014

Antalya'da kaza sonucu beyin ölümü gerçekleşen 26 yaşındaki üniversiteli Ceren Ezgi Durgun'un bağışlanan kalbi, Diyarbakır'da çobanlık yapan Ethem Çelebi'ye nakledildi

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü son sınıf öğrencisi Ceren Ezgi Durgun (26), geçirdiği motosiklet kazasında ağır yaralandı. Kaldırıldığı hastanede 5 gün yoğun bakımda kalan genç kızın beyin ölümü gerçekleşti. Genç kızın vasiyeti üzerine organları bağışlandı. Ezgi organlarıyla 7 kişiyi hayata bağlarken, genç kızın kalbi, Diyarbakır'da çobanlık yapan Ethem Çelebi'ye nakledildi.

'KELEBEK GİBİYİM'
23 yaşındaki Çelebi'nin rahatsızlığı ise 3 yıl önce askere gittiğinde ortaya çıktı. Askerliğinin bitimine 3 ay kala kalbinde rahatsızlık olduğu tespit edilen genç, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne sevk edildi. Kalp kapakçığı değiştirilen Çelebi'nin kalbindeki rahatsızlık son zamanlarda iyice arttı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvuran Çelebi'ye doktorlar kalbinin yüzde 20 oranında çalıştığını, acil kalp nakli olması gerektiğini söyledi. Genç kızın kalbiyle hayata tutunan Ethem Çelebi, "Bütün acılarım sona erdi. Şu anda kendimi kuş gibi, kelebek gibi hissediyorum. İnanılmaz duygular içindeyim. Ceren'e ne kadar teşekkür etsem az. Şu anda dünyanın en mutlu insanı benim. Bu mutluluğun ve sağlıklı kalbin parasal karşılığı yok" diye konuştu. Evli ve bir çocuk babası Ethem Çelebi'nin yakınları ise, "Umarız oğluyla güzel hayat yaşayacak. Bütün bunlar Ceren ve ailesi sayesinde. Ceren de artık bizimle yaşıyor. Ceren'in ailesi bizim ailemiz. Onları Diyarbakır'da misafir etmek isteriz" dedi.

İKİ KİŞİ DAHA HAYAT BULDU
Ceren Ezgi Durgun'un bir böbreği ve pankreasının nakledildiği 35 yaşındaki Elif Çoban ile diğer böbreğin nakledildiği 15 yaşındaki Gülben Ece Yenginol ise "Ceren Ezgi, bizim karanlık dünyamızı aydınlattı. İyi ki mezarı Antalya'da. Hastaneden taburcu olduğumuz gün birlikte mezarına gidip dua edeceğiz" dedi. 11 yıldır böbrek hastası olan ve gözleri görmeyen Elif Çoban, "Artık diyalize girmekten kurtuldum. Ceren Ezgi benim karanlık dünyamı aydınlattı. Çocukluğumda yiyemediğim şekerin tadına 35 yaşında bakacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli Ceren'in kalbi çoban Ethem'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN