14 seçmen için 10 muhtar adayı var

Giriş Tarihi: 28.3.2014 14:53 Güncelleme Tarihi: 28.3.2014 15:08

Amasya'nın Hamamözü ilçesinde 14 seçmeni bulunan Tekçam köyünde tam 10 tane muhtar adayı var.

Topuz, seçmenlerin çoğunluğu ailelerinden olduğu için 60 yıldır muhtarlığın kendi ailelerinde olduğunu belirtti.

Kendisinin de üç dönemdir muhtarlık yaptığını söyleyen Topuz, "Üç dönemdir muhtarım. Bu dördüncü dönem tekrar aday oldum. Adaylığımın sebebi, evimizin halkı ile köyümüzde 14 seçmenimiz var. Bunlardan benimle 11 seçmen kendi evimizden. Ondan dolayı da rahatım. Ailemizin nüfusu kalabalık olmasından dolayı karşımda rakip yok. Kazanamayacağını bilince rakip çıkmıyor" dedi.

Ailelerinde muhtarlığın adeta babadan oğula geçtiğini ifade eden Topuz, şöyle devam etti:

"Babamın dedesinden bu yana 60 yıl öncesinden beri muhtarlık görevi bizim ailemizde. İnşallah dördüncü dönem adaylığım da biter, beşinci dönem adaylığım da biter. Sağlığımız elverdiği müddetçe muhtarlık görevini yapmaya çalışacağım. Benden sonra oğlumun muhtarlık görevine devam etmesini istiyorum.

Çünkü babadan oğula bir meslek olarak, bir miras olarak devam etmesini istiyorum. Çünkü oyumuzun çoğunluğu aileden olduğu için sıkıntımız yok. Ondan dolayı muhtarlık görevini oğlumun ya da kızımın yapmasını istiyorum."

Toplam 18 nüfuslu köyde muhtar adayı Topuz ile 2 oğlu, 2 gelini, bir kızı, eşi, annesi, yengesi ve 2 yeğeni bulunuyor, köydeki diğer seçmenler ise 2 komşu ve 1 imamdan oluşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
14 seçmen için 10 muhtar adayı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN