Bir ağaç hayatını aldı bin fidanda yaşayacak

Giriş Tarihi: 28.3.2014

Bindiği minibüsün üstüne ağaç düşmesi sonucu hayatını kaybeden 15 yaşındaki Hande Alın için memleketi Arhavi'de bin fidan dikildi

Arhavi- Hopa karayolunda geçtiğimiz 6 Şubat'ta meydana gelen kazada, emekli polis memuru S.Ö.'nün bahçesinde kestiği ağaç, bir minibüsün üstüne düştü. Yolculardan 15 yaşındaki Hande Alın hayatını kaybederken, ablası Gamze Alın (21) yaralandı. Yurt dışına çıkış yasağı konulan S.Ö. serbest bırakıldı. Arhavi Birlik ve Dayanışma Derneği, Hande'nin adını yaşatmak amacıyla bin fidan dikmeye karar verdi. Organizasyona belediye ve kaymakamlık da destek oldu. Hande'nin yaşını temsil eden 15 kiraz fidanı ailesi tarafından sahildeki dolgu alanına dikildi. İlçedeki vatandaşlara dağıtılan diğer fidanlar ise Hande adına ya bahçelere ya da tarlalara dikildi.

"GÖZÜMÜZ GİBİ BAKA CAĞIZ"
Kazada kalçası ve bacağı kırılan abla Gamze Alın, kardeşi için fidan dikerken gözyaşlarını tutamadı. Gamze Alın, "Hayat doluydu. Bir yarım koptu gitti benden. Bir ağaç onu bizden aldı şimdi o, bin ağaçta yaşayacak. O fidanlar bir gün büyüyüp ağaç olacak. Çiçekler açacak, meyve verecek. Ama kardeşim daha büyümeden gitti. Bu çok zor. Onun adına böylesine anlamlı bir kampanya yapanlara teşekkür ediyorum" dedi. Baba Muammer Alın ile anne Kıymet Alın da duygu dolu anlar yaşadı. Etkinliği düzenleyen derneğin başkanı Yaşar Kemal Uzunhasanoğlu ise şunları söyledi: "Memleketimiz ve insanlarımızın geleceği için adım atmak istedik. Yürekleri şefkat ve merhamet dolu Arhavi insanımıza bir nebze olsun tercüman olmak istedik. Hande şimdi aramızda yok, kara toprakta ancak onun adına dikilen fidanlar yeşerecek. Biz bu fidanlar büyüyüp ağaç olduğunda, ürün verdiğinde hep Hande'yi hatırlayacağız." Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu da, "Biricik Handemize sahip çıkmanın onu yaşatmanın gereği ne ise burada onu yapıyoruz. Bu fidanlar artık bize ve halkımıza emanettir. Onlara hepimiz gözümüz gibi bakacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir ağaç hayatını aldı bin fidanda yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN