Küçük adaşı Başbakan'la tanışmak istiyor

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile aynı ismi taşıyan 11 yaşındaki çocuk, Başbakan Erdoğan ile tanışmak istediğini belirtti.

Giriş Tarihi: 28.3.2014 15:12 Güncelleme Tarihi: 28.3.2014 15:12
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hayranı inşaat ustası Zekeriya Erdoğan (45), üçüncü çocuğuna, Recep Tayyip ismini verdi. Ailece Başbakan Erdoğan'ı takip ettiklerini anlatan baba Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mesleği gereği, yaşadığı bölgede iyi bir iş bulamadığı için 1992 yılında Suudi Arabistan'a giderek çalıştığını, dört çocuğundan üçünün de bu ülkede dünyaya geldiğini anlattı.

Üçüncü çocuğu doğduğu sırada Türkiye'de yaşayan babası İsmail Erdoğan'ı (77) arayarak isim konusunda tavsiye istediğini anlatan Erdoğan, "Çocuğumun isminin mutlaka Recep Tayyip olması gerektiğini belirten babam, nedeni olarak da Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'de sağlıktan eğitime kadar birçok güzel iş yaparak Türkiye'yi güçlendirdiğini ve inançlı insanları horlanmaktan kurtardığını anlattı. Benim de büyük ilgi duyduğum Başbakanımızın ismini çocuğuma verdim" dedi.

Erdoğan, "Başbakanımıza sahip çıkmalıyız çünkü o bize ve ülkemize sahip çıkıyor. Allah ona uzun ömrü versin ve onu başımızdan eksik etmesin" ifadelerini kullandı.

"BÜYÜK ADAM OLUNCA ONUN GİBİ ÜLKEME HİZMET ETMEK İSTEMİYORUM"

Küçük Erdoğan ise yerel seçim öncesi Başbakan Erdoğan'ın Amasya'ya gelmesini beklediğini ancak Başbakan Erdoğan gelmeyince büyük üzüntü duyduğunu bildirdi.

Erdoğan, "Adaşım Tayyip amca çok yoruluyor, sesi bile kısıldı. Çok üzülüyorum onun için. Ben de büyük adam olunca onun gibi ülkeme hizmet etmek istiyorum. Ücretsiz ders kitaplarımızı ve ağabeyime tablet bilgisayar verdiği için teşekkür ediyorum. İnşallah benim tablet bilgisayarımı da en kısa sürede gönderir. Onunla tanışmayı çok istiyorum. İsmini taşımaktan da gurur duyuyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük adaşı Başbakan'la tanışmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN