Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul bahçesindeki çukur can aldı

Giriş Tarihi: 28.3.2014

Kayseri'de, arkadaşlarıyla top oynayan ilköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi Yunus, okulun balçıkla dolu fosseptiğine düşerek öldü. Talihsiz çocuğun ailesi "Sorumlular cezalandırılsın" diyerek dava açtı

Kayseri'de okul bahçesinde arkadaşlarıyla maç yapan 9 yaşındaki Yunus Mert Şahin, okulun fosseptiğe düşen topunu almak isterken canından oldu. Baba olayda ihmal olduğunu söylerken, olayla ilgili çifte soruşturma başlatıldı. Melikgazi ilçesi Kepez Mahallesi'ndeki Kepez İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencisi olan Yunus Mert Şahin, okul bahçesinde arkadaşlarıyla futbol maçı yaparken, oynadıkları top fosseptiğe girdi. Üzerine demir kapı konulan ancak giriş kısmı açık kalan fosseptik, okul hizmetlisi tarafından zaman zaman kül döküldüğü için kuru gibi görünüyordu. Kuru sanıp, bastığı yerden topunu alabileceğini zanneden Yunus Mert Şahin, adımını atmasıyla birlikte balçığa gömüldü. 5 metre derinliğinde olan balçıkla dolu olan çukura düşen küçük çocuk, arkadaşlarının gözü önünde bir anda kayboldu.

'İHMAL VAR, DAVACIYIM'
Çocukların haber vermesi üzerine vatandaşlar uzun ağaç dalı ile fosseptiğe küçük Yunus'u aradı. Yaklaşık 40 dakika süren aramalar sonunda küçük çocuğun cansız bedenine ulaşıldı. Okulun bir yıl önce kanalizasyon şebekesi kurulmasına rağmen fosseptiğin kapatılmadığı ortaya çıktı. Acı haberi çalışmak için gittiği Antalya'da alan baba Mithat Şahin olayda ihmal olduğunu öne sürerek, "Fosseptik 1 yıldır kullanılmıyordu. Daha önce de birçok defa okul idaresine çukurun üzeri kapatılsın diye uyarıda bulunduk. Çukurun üzerine demir kapı koymuşlar. Fosseptikte girişinden dökülen kül, giriş kısmında tepecik oluşturmuş. Oğlum külün üstünün kuru olmasına aldanarak çukura girmiş. Bastığı anda ise balçığa gömülmüş. Yunus takdir getiren başarılı bir öğrenciydi. En küçük çocuğumuzdu. Bunun sorumluları cezalandırılsın. Davacıyım" dedi.

ÇİFTE SORUŞTURMA
Talihsiz çocuğun cenazesi gözyaşları arasında Kepez Mezarlığı'nda toprağa verildi. Olayla ilgili Kayseri Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli soruşturma başlatılırken, Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü de okul yöneticileri hakkında idari soruşturma başlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul bahçesindeki çukur can aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN