Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milyonluk icrayı postacı durdurdu

Yücesoy Yapı, Clup Flipper'dan 1.5 milyon liralık alacağı için icraya başvurdu. Ancak postacı tebligatı imza almadan teslim edince icra takibi durduruldu

Giriş Tarihi: 29.3.2014
Türkiye' nin ilk büyük tatil köylerinden Bodrum Clup Flipper'da yapılacak tadilat, Oğuz Yücesoy ve Erkan Doğan'a ait olan Yücesoy Yapı İnşaat Şirketi'ne verildi. İşadamı Ahmet Bayer'in sahibi olduğu ve dört yıl önce manken Aslı Baş'ın ölümüyle de gündeme gelen tatil köyünün yönetimi, iddiaya göre tadilatın tamamlanmasının ardından borcunu ödemedi. Yücesoy Yapı, yaklaşık 1 milyon 500 bin lira alacağı için icra takibi başlattı. Ancak postacının imzasız teslim ettiği tebligat yüzünden, Clup Flipper'in yaptığı itiraz nedeniyle icra takibi durduruldu. Alacağının kasıtlı olarak engellendiğini belirten Yücesoy Yapı İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Yücesoy, postacının imzasız teslim ettiği tebligat yüzünden emeklerinin karşılığı olan parayı alamadıklarını belirterek, sorumlular hakkında şikâyetçi olacaklarını söyledi. İstanbul İcra Mahkemesi'nde karara itiraz eden Yücesoy'un dava dilekçesinde, "Clup Flipper'in esaslı tadilat işlerini yapmak için sözleşme imzaladık. Sözleşmede inşaat ve imalat tüm işlerin yapılacağına yer verildi. Şirketimiz işlerini mühendislik kurallarının gerektirdiği standartlarda, yazılı ve şifahi her türlü anlaşmaya uyarak eksiksiz yerine getirdi. Ancak Ahmet Bayer, alacağımız olan 1 milyon 500 bin lirayı tarafımıza ödemedi. Alacağımız, noter aracılığıyla ihtar çekmemize rağmen ödenmedi. Ardından alacak davası açtık ve icra takibi başlatılarak mahkeme tarafından bilirkişi heyeti oluşturuldu. Bilirkişi heyeti hazırladığı raporda 'Mimari projelerin yerinde uygulaması ile inceleme yapılmıştır. Yapılan imalatların genelde kabul edilir nitelikle olduğu tespit edilmiştir" şeklinde rapor vermiştir" denildi.

DAVALAR SİL BAŞTAN

Mahkemenin, alacak için Clup Flipper hakkında icra takibi başlattırdığı anlatılan dilekçede, yapılan icra takibi tebligatının Bayer'e veren posta memurunun tebligata "alındı" imzası attırmadığı gerekçesiyle, Clup Flipper'in itirazı üzerine icra takibinin durdurulduğu belirtildi. Alacaklarının kasıtlı olarak engellendiğini belirten Yücesoy, postacının imzasız teslim ettiği tebligat yüzünden emeklerinin karşılığı olan parayı alamadıklarını belirterek sorumlular hakkında şikâyetçi olacaklarını belirtti. İcra yoluyla hakkı olan alacaklarını alamayan Yücesoy Yapı İnşaat Şirketi ile Clup Flipper arasındaki icra davaları ise sil baştan yeniden görülecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyonluk icrayı postacı durdurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN