Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ve Şenay ayağa kalktı

TIR'ın altında kalan Şenay Yakışıklı'nın kopma noktasına gelen sağ kolu ile iki bacağı yerine dikildi. Genç kız, iki ay sonra hastaneden yürüyerek çıktı

Giriş Tarihi: 29.3.2014
Diyarbakır'da iki ay önce dershane çıkışı geçirdiği feci kazada sağ kolu ve iki bacağı kopma noktasına gelen 22 yaşındaki Şenay Yakışıklı, özel bir hastanede yapılan operasyonla hayata yeniden döndü. Şenay'ın başına 2 ay önce korkunç bir kaza geldi. Sağ kolu ve iki bacağı TIR'ın tekerlekleri altında kalan genç kız, ölümden döndü. Ağır yaralanan, sağ kolu ve iki bacağı kopmak üzere olan Şenay'a ilk müdahale Devlet Hastanesi'nde yapıldı. Daha sonra Diyarbakır'da özel bir hastaneye götürülen genç kızın sağ kolu ve bacakları 3 saat süren başarılı bir ameliyatla yerine dikildi. Ameliyatı gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Serdar Necmioğlu, "Yaralanma ileri derecedeydi. Hastanın 2 ayağı ve bir kolu kopma noktasındaydı. Ancak ana damarları ve sinirleri çalışıyordu ve bu bizim için umut kaynağıydı. Kötü şekilde dağılmış kemikleri toparladıktan sonra tendomları diktik ve ameliyat başarılı geçti. Sonrasında tendom, damar ve kemikler iyileştikten sonra yaranın üzerine hastanın vücudundan aldığımız parçalarla kapattık. Bu tür hastaların çoğunun yaralanan uzuvlarını kaybettiklerini biliyoruz. Doğru tedavi ve ameliyat şartları tedavide başarıyı artırıyor" diye konuştu.

'ÖLECEĞİMİ SANDIM'

Hayata yeniden dönen Şenay Yakışıklı, iki aylık tedavinin ardından sağlığına kavuştu. Hastaneden yürüyerek çıkan genç kız, doktoruna teşekkür etti. "Benim için yeni bir hayat başladı" diyen Şenay Yakışıklı, "10 dakika tekerleklerinin altında kalmışım. Hayatın sonuna geldiğimi hissettim. 'Ölecek' miyim diye düşünüyordum. Doktorlar babama, 'Kızınızın bir kolu ve bacaklarını kaybetme riski var' demiş. Ancak bu hastanede başarılı operasyonla hayata döndüm" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ve Şenay ayağa kalktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN