'Gerçek baban benim' davası

İzmirli Berrin Aşık yıllarca aile dostu olarak bildiği, ancak bir gün hasta yatağında "Gerçek babam benim" diyen İstanbullu Halim Bükçüoğlu'na babalık davası açtı

Giriş Tarihi: 30.3.2014
Berrin Aşık'ın Türk filmlerine senaryo olacak hayatı, 1968'de İzmir'de yaşayan annesi Rezzan Acül'ün, iki çocuğunu ve eşini bırakarak Almanya'ya çalışmaya gitmesiyle başladı... Burada evli olmasına rağmen aynı evin odalarını paylaştığı İstanbul'dan gelen Halim Bükçüoğlu'ndan hamile kaldı. Bükçüoğlu başka biriyle evlenince Rezzan Acül durumu eşine anlatıp bir hata yaptığını söyledi. Eşi de Rezzan'ı nüfusuna aldı. Halim Bükçüoğlu ise zaman zaman Berrin'in yanına gelip, aile dostu olarak onun maddi ve manevi ihtiyaçlarıyla ilgilendi.

5 MİLYONLUK VİLLA

Bir gün ameliyat için hastaneye yatan Bükçüoğlu, yanına çağırdığı Berrin'e, "Senin gerçek baban benim. Dava aç, kabul edeceğim" dedi. Berrin de davayı açtı. Ancak Bükçüoğlu bu kez "Ben senin baban değilim" diyerek davayı geri çekmesini istedi. Dava da zaman aşımına uğradı. Avukat Varol Turbay, geçen yıl Anayasa Mahkemesi'nin babalık davalarıyla ilgili "Hak düşürücü süreyi" kaldırdığını söyleyince 39 yaşındaki Berrin Aşık, İstanbul Beylerbeyi'ndeki 5 milyonluk villasında İstanbul Boğazı'nı seyrederek hayatını yaşayan Halim Bükçüoğlu'na karşı 13 yıl sonra yeniden babalık davası açarak DNA testi yapılmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gerçek baban benim' davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN