Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtarlık savaşı

Yerel seçimlerde adaylar arasındaki gerginlik sandığa kan bulaştırdı. Muhtar adayı olanların kavgaları cinayetle bitti. Şanlıurfa'da 6, Hatay'da 2, Sivas'ta da 1 kişi öldü

Giriş Tarihi: 31.3.2014
ŞANLIURFA:
Hilvan ilçesine bağlı Yuvacalı köyünde muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan silahlı kavgada 6 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Eski muhtar Abit Tanık ile muhtar adayı Ethem Çelik ve yakınları arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Silah ve sopaların kullanıldığı kavgada muhtar adayı Ethem Çelik ile Davut Çelik, Semih Çelik, Bedirhan Çelik, Suphi Tanık, Orhan Tanık öldü, biri polis 7 kişi yaralandı. Birecik'e bağlı Çiftlik köyde çıkan silahlı kavgada 9 kişi, Akçakale ilçesinde 3 kişi, Ceylanpınar ilçesine bağlı Küme evleri köyünde ise 8 kişi yaralandı. Siverek'te ise açık oy kullanılması iddiasıyla AK Parti ile BDP'liler arasında çıkan kavgada, 4 kişi taş ve bıçaklarla yaralandı.

HATAY:
Kırıkhan ilçesinde, oy verme işleminin devam ettiği sırada muhtar adayları arasında çıkan oy verme sırası kavgasında biri kadın 2 kişi öldü, 4'ü ağır 13 kişi yaralandı. Merkeze bağlı Akhisar köyünde muhtar adayları arasında çıkan kavgada ise rastgele ateş açılması sonucu 1'i uzman çavuş 3 kişi yaralandı.

ADAYIN BABASINI ÖLDÜRDÜ

SİVAS:
Yıldızeli'ne bağlı Söğütlü köyünde, çıkan silahlı kavgada köyün eski muhtarı İ.A., diğer muhtar adayı Mustafa Bulut'un babası Halis Bulut'a ateş etti. Halis Bulut hastanede öldü.

YOZGAT:
Merkeze bağlı Türkmensarılar köyü muhtar adayları, Hasan Duyar ile Mehmet Özipek'in yakınları arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi nedeniyle 3 kişi kafalarına aldığı taş ve sopa darbeleriyle yaralandı.

RİZE:
Merkeze bağlı Küçükçayır köyünde çıkan Ş.G. ile Ali T. arasında çıkan tartışmaya müdahale eden jandarma uzman çavuş Korhan Soylu, bacağına mermi isabet etmesi sonucu yaralandı. Ş.G. ile Ali T'nin köyde farklı muhtar adaylarını destekledikleri ve bu konuda daha önce tartıştıkları öğrenildi.

ERZURUM:
Aziziye ilçesinde iki muhtar adayının yakınlarının karıştığı kavgada 6 kişi yaralandı.

GAZİANTEP:
Nizip ilçesinde AK Parti Belediye Meclis Üyesi adayı ile 3 yakını, bir okulda çıkan tartışmada yaralandı.

IĞDIR:
Muhtarlık seçimleri sırasında kavga çıktı, 10 kişi yaralandı. Yüksek Seçim Kurulu, iki aday muhtarın da hastanelik olması nedeniyle seçimi iptal etti. 20 kişi gözaltına alındı.

ELAZIĞ:
Bir köyde iki muhtar adayının yakınları arasında çıkan taşlı sopalı kavgada 2'si asker 15 kişi yaralandı.

DİYARBAKIR:
Yenişehir'e bağlı Yaytaş köyünde muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavgada 3 kişi yaralandı. Silvan'da AKP'li ve BDP'li gruplar arasında yaşanan gerginlikte iki polis memura yaralandı.

BAŞKANIN EVİNE ATEŞ

MARDİN:
Artuklu'ya bağlı Çalışlı köyünde çıkan muhtar seçimi kavgasında 3 kişi yaralandı.

BATMAN:
Örmegözü'nde muhtar seçimi nedeniyle çıkan kavgada 3 kişi yaralandı.

ANKARA:
Haymana ilçesi İncirli Köyü'nde muhtara adaylarının yakınları arasında çıkan kavga sonucu 2 kişi bıçakla yaralandı.

VAN:
Çaldıran'a bağlı Aşağı Çanak köyünde oy verme işlemi sırasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı.

MUĞLA:
Marmaris Belediye Başkanı ve CHP adayı Ali Acar'ın evine bir araçtan ateş açıldı. Olayda yaralanan olmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlık savaşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN