Ünlüler sandığa koştu

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde, sanat ve magazin dünyasının ünlü simaları da sabahın erken saatlerinde oylarını kullanarak, yurttaşlık görevlerini yerine getirdi

Giriş Tarihi: 31.3.2014
CÜNEYT ARKIN
Sırada oğlu bekledi
Yeşilçam'ın efsane oyuncularından Cüneyt Arkın, eşi Betül Hanım ve oğlu Kaan Arkın ile birlikte oyunu 1. Levent'te Lütfü Banat İlköğretim Okulu'nda kullandı. Cüneyt Arkın'ın bulunduğu salonda kuyruk vardı. Sanatçının oğlu Kaan Arkın babasının yerine sıraya girerek bekledi. Arkın sırası gelince oyunu kullandı. Oyunu attıktan sonra ünlü sanatçı, "Hayırlı olsun memlekete. Barış, huzur, refah, mutluluk getirsin. İnşallah güzel bir Türkiye'de yaşarız" dedi.

GÜLŞEN

Gazetecileri uyardı
Bebek Tevfik Fikret İlkokulu'nda oy kullanan ünlü simalar arasında Gülşen, Oktay Kaynarca, Emre Aşık, Sarp Levendoğlu, Kemal Gülman gibi isimler vardı. Sevgilisi Ozan Çolakoğlu ile erkenden oy kullanacağı sandığın başına giden Gülşen, çıkışta gazetecilere "Her şeyin hayırlısının olduğu, aydınlık ve güzel günlerin bizi beklediği bir sonuç olsun. Pırıl pırıl özgür, eşitliğin olduğu, hepimizin mutlu olduğu bir ülke istiyoruz. Bilinçli vatandaşlar olarak oylarımızı kullanıyoruz. Lütfen siz de işe dalmayın; oyunuzu kullanın" diyerek açıklama yaptı.

HALİT ERGENÇ

Yardım etti
Oyuncu Halit Ergenç, eşi Bergüzar Korel ile birlikte oyunu Etiler Anadolu Otelcilik ve Meslek Lisesi'nde kullandı. Ergenç, kapıda gördüğü, yürüme güçlüğü çeken yaşlı bir kişinin koluna girerek yardımcı oldu.

YILMAZ ERDOĞAN

'Demokrasi adına önemli'
Yılmaz Erdoğan öğle saatlerinde oyunu İstanbul 1. Levent'te bulunan Lütfü Banat İlköğretim Okulu'nda kullandı. Herkes gibi sırasını bekleyip 1291 numaralı sandıkta oyunu kullanan sanatçı çıkışta "Seçimler Türkiye adına herkese hayırlı uğurlu olsun. Bir ülkede en önemli şey özgür seçimlerin yapılabiliyor olmasıdır. En azından elimizde bu var. Bu oldukça güvendeyiz. Demokrasi adına çok önemli. Hayırlı uğurlu olsun seçimler ülkemize" dedi.

TARKAN

Facebook'tan canlı yayın
Pop müzik sanatçısı Tarkan da her sorumlu vatandaş gibi oyunu kullanmaya gitti. Seçmen kâğıdı ve nüfus cüzdanı ile birlikte sandık başında çekilen fotoğrafını Facebook'tan paylaşan Tarkan, "Hayırlı olsun" dileklerinde bulundu.

OKTAY KAYNARCA

'Kaderimiz değişecek'
Saç ektirdiği için bir süredir kafasında bereyle dolaşan Oktay Kaynarca da oyunu Bebek'te kullananlar arasında yer aldı. Kaynarca, çıkışta gazetecilerin sorularına "Enteresan bir seçim olacak bu sefer memleketin kaderi değişecek" diye cevap verdi.

HÜLYA AVŞAR
'En keyifli seçim'
Hülya Avşar oyunu Sarıyer Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde kullandı. Avşar oyunu kullandıktan "En keyifli oy verdiğim seçimlerden biri. Herkes doğruyu yanlışı görüyor, ilgileniyor. Ülkemiz için hayırlısı neyse o olacak" dedi.

SEZEN AKSU

Hasta yatağından sandığa
Kalın bağırsak ameliyatı olan Sezen Aksu'nun rahatsızlığı oy kullanmasını engellemedi. Kanlıca'daki Sedat Simavi İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanan sanatçının korumaları görüntü alınmasını engellemek için her yolu denedi. Şapka ve gözlükle gizlenmeye çalışan Aksu'nun korumaları, bu işte başarılı olamayınca salonun kapısını kapatmaya çalıştı.

CEM YILMAZ

'Yeni muhtara güveniyorum'
Komedyen Cem Yılmaz, Etiler'deki Lütfi Banat İlkokulu'ndaki 1288 no'lu sandıkta oy kullanan ilk seçmen oldu. Seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunan Yılmaz, "Oyunuzu kime verdiniz" sorusuna espriyle "Yeni muhtara güveniyorum" diye yanıt verdi.

NÜRGÜL YEŞİLÇAY

'Barış kazansın'
Birçok ünlü isim gibi Nurgül Yeşilçay da oyunu Bebek'teki Tevfik Fikret İlkokulu'nda kullandı. Sandıkların kapanmasına bir saat kala gelerek oyunu kullanan oyuncu, çıkışta "Dürüstlük, iyilik, barış kazansın. Söyleyecek bir şey yok. İnşallah doğru kişiye oy vermişizdir. Doğru şeyler ortaya çıkar. İnşallah insanlar ölmez" diyerek, açıklamasında bulundu.

EYŞAN ÖZHİM

Formayla geldiler
Cihangir'deki sanatçılar oylarını Münir Özkul İlköğretim Okulu'nda kullandı. Genel olarak aynı fikirde olan sanatçılar bu seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını dilediler. Oy kullanan ünlüler arasında Şenay Gürler, Leman Sam, Cahit Berkay ile kızı, Eyşan Özhim, Cenk Eren, Seda Akman, İlber Ortaylı gibi tanıdık isimler vardı. Eyşan Özhim ve yönetmen sevgilisi Aydın Karabulut da oy vermeye Beşiktaş formaları ile geldi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlüler sandığa koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN