Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu oğlak diğerlerinden farklı!

Gaziantep’te bir hafta önce dünyaya gelen üç ayaklı oğlak, hareketleriyle görenleri hayrete düşürüyor.

Giriş Tarihi: 6.4.2014 12:53 Güncelleme Tarihi: 6.4.2014 14:57
Şahinbey ilçesinde Sariye Yılmaz'ın keçisi bir hafta önce dişi bir oğlak doğurdu. Doğan oğlağın ayağa kalkmasını bekleyen sahibi, oğlağın bir bacağının olmadığını görünce büyük bir şok yaşadı. Normal şartlarda bir iki saate ayağa kalkan oğlak ikinci gün ayağa kalktı. Annesinin yanından bir olsun ayrılmayan oğlak hareketleriyle de görenleri şaşırtıyor. Zıplayıp merdiven tırmanan oğlak mahallenin de maskotu haline geldi.

Mahalle sakinlerinden Asım Yaşar, oğlağın 3 bacaklı dünyaya gelmesinin ibret verici bir olay olarak algılanması gerektiğini belirterek, "Cenabı Allah'ın takdiri bu olay. Bu oğlak doğduğunda üç ayağı var bir ayağı yoktur. Bu olay bence insanlara bir ders olmalı. Böyle bir vaka ile biz ilk defa karşılaşıyoruz. Bu oğlak böyle doğduğunda biz çok üzüldük. Yürüyemez diye tereddüt ettik. Ama şimdi üç ayağı üzerinde kendini taşıyabiliyor ve yürüyor. Buradan şunu da söylemek istiyorum. Görüldüğü gibi oğlağın sadece bir ayağı eksik. Bu ayağı insanlar bu oğlağa verebilir mi? Tabii ki veremez. Buradan çıkarılacak çok ders var" dedi.

IĞDIR'DA DA ÜÇ BACAKLI OĞLAK DÜNYAYA GELDİ

Iğdır'ın Halfeli beldesinde dünyaya gelen üç bacaklı oğlak görenleri şaşırttı.

Halfeli beldesinde Mehmet Taşlı'nın 50 gün önce keçilerinden birinin dünyaya getirdiği üç bacaklı oğlak, belde sakinlerinin ilgi odağı oldu. Buna benzer doğumları gördüklerini belirten belde sakinleri, üç bacaklı oğlağın doğmasını, Türkiye'nin Iğdır sınırına yakın bulunan Ermenistan'daki Metzemur Nükleer Santrali'nde oluşabilecek radyasyon sızıntısından kaynaklandığını savundular.

Hayvan sahibi Mehmet Taşlı, yaklaşık 50 gün önce doğan oğlağın bir bacağının olmadan dünyaya geldiğini söyledi. Oğlağın üç bacağı üzerinde sağlıklı bir şekilde yaşadığını anlatan Taşlı, 'Hiçbir sıkıntı yaşamadan yemini yiyor, annesini emiyor. İlk gördüğümüzde çok şaşırdık. Allah'ın verdiği bir şey dedik büyüttük, büyütmeye de çalışıyoruz' dedi.

İŞTE İLGİ ODAĞI OLAN OĞLAKLAR


'ERMENİSTAN'DAKİ NÜKLEER SANTRALDEN KAYNAKLANIYOR'

Beldelerinde hayvanların sürekli sakat doğumlar gerçekleştirdiğini anlatan Taşlı, 'Beldemizde hayvanlarımız felçli ve sakat doğumlar yapıyor. Genelde büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvanlarımızda böyle hasarlı doğumlar oluyor. Bununla sürekli karşılaşıyoruz. Bu Ermenistan'daki Metzemur Nükleer Santrali'nde oluşabilecek radyasyon sızıntısından kaynaklanıyor. Bu hayvanlar bence bundan etkilenebilir' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu oğlak diğerlerinden farklı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN