Yok böyle acı

Zekeriyaköy'de kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir'in cansız bedeni, 30 saat sonra daha önce de kontrol edildiği söylenen komşu evin havuzunda bulundu. Kötü haberi alan aile yıkıldı...

İstanbul Sarıyer'de kaybolan 3.5 yaşındaki Pamir'den kötü haber... Zekeriyaköy'de 4 Nisan'da 09.00 sıralarında anne ve babası uyurken ortadan kaybolan Pamir'in cesedi, dün 14.30 sıralarında evlerine komşu villanın havuzunda bulundu. Alemdağ ve Hadımköy'den iki komando taburu, AKUT, AFAD, AKA, GEA, MAG gibi çok sayıda kurtarma ekibi ile birlikte 500'den fazla gönüllü vatandaş, 6 kilometre çapındaki alanı didik didik taradı. Jandarma Su Altı Kurtarma ekibi dalgıçları, su kuyularını ve komşu evlerle villaların havuzlarını inceledi. Bazı gönüllü vatandaşlar sopalarla, bazıları köpekleriyle aramalara katıldı.

6 KM ARANDI 6 METREDE ÇIKTI

Fakat 30 saati aşkın arama çalışmaları herhangi bir sonuç vermedi. Dün öğle saatlerinde, aramalarda en ufak bir ipucuna rastlanamayan Pamir'in cesedi evlerine komşu villanın havuzunda bulundu. Suyu bulanık ve yeşil renkli havuza, ilk gün arama çalışmaları kapsamında değneklerle bakıldığı fakat cesedin o zaman bulunamadığı anlaşıldı. İddialara göre; bölgede başlatılan ve saatler süren arama çalışmalarına katılan bazı arama ve kurtarma ekipleri, polislere ve jandarmaya "Villaların havuzlarını boşaltın" dedi. Fakat bu istek, havuzların zarar göreceği iddiasıyla yerine getirilmedi. Yetkililer ise, "Savcının izni olmadan, boşaltamayız" cevabını verdi.

KORKUNÇ İDDİALAR VE SORU İŞARETLERİ...
Değneklerle yapıldığı söylenen ilk çalışmalarda havuzda bulunamayan Pamir'in, kaçırıldıktan sonra komşu villanın havuzuna sonradan atıldığı iddia edildi. Bir kadın, Pamir'in öldürüldükten sonra havuza atıldığını öne sürdü. Havuzun bulunduğu villanın içini boyayan bir işçi, "Önceki gün sabah 08.00'den beri buradayız. Birşey olsa ses duyardık. Havuzun suyunun dalgalandığını falan görürdük" dedi. Bir başka kişi de "3.5 yaşındaki Pamir, nasıl iki metrelik çitten atlayarak yan villaya geçti?" diye sordu.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İNCELENDİ

Pamir'in dışarı çıkması ise evin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülere göre minik Pamir ilk olarak 09.20'de bahçe kapısından sokağa çıkıyor. 09.23'te Pamir'i gören bir vatandaş küçük çocuğu evine bırakıp ayrılıyor. Ancak Pamir bu kez 09.43'te evden yeniden ayrılıyor ve oyun oynadığı bahçeye yöneliyor. Saat 10.06'da ise baba Serdar Dikdik'in telaşla dışarı çıkarak oğlunu aradığı görülüyor. Jandarma ve polis, olayla ilgili iddiaları soruşturuyor.

'NAPTIN ANNEM, NEDEN GİTTİN'
Oğlu için motosikleti ile saatler süren arama çalışmalarına katılan Pamir'in babası Serdar Dikdik, çocuğunun cesedinin bulunmasının ardından gözyaşlarına boğuldu. Son ana kadar çocuğunun sağ bulunacağına olan inancını dile getiren baba, "Benim arkadaşım olacaktı. Birlikte motosiklete binecektik" diye haykırdı. Çocuğunun cansız bedenine sarılan baba, "Naptın annem, neden gittin" diye feryat etti. İki gün boyunca her yerde aranan Pamir'in ölü bulunmasının ardından bölgede arama çalışmalarına katılanlar gözyaşına boğuldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yok böyle acı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN