Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Papağan kavgasına 9 yıl hapis istemi

İstanbul'da yaşayan Ramazan K., internetten aldığı papağanın aynı gün ölmesi üzerine, hayvanı satan kişiden parasını istedi. Tehdit edilince de dava açtı. Satıcı için hapis isteniyor

Giriş Tarihi: 7.4.2014
Ramazan K. internette gördüğü satılık papağana talip olunca başı derde girdi. 250 lira ödeyerek aldığı papağan aynı gün öldü. Bunun üzerine kuşu satan Yüksel K.'den parasını istedi. Ancak parayı iade etmeye yanaşmayan Yüksel K. "Seni Okmeydanı'na gömerim" deyince olay adliyeye taşındı. Savcılık Yüksel K. hakkında 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İstanbul'da yaşayan 25 yaşındaki Ramazan K., internette kuşlarla ilgili sitelerde dolaşırken kendisini Özgür Kaya olarak tanıtan şüpheli Yüksel K. ile tanıştı. Papağanını değiştirmek için şüpheli Yüksel K. ile anlaştı ve kendi kuşunun üzerine 250 TL verip yeni bir papağan aldı.

'SENİ GÖMERİM!..'
Fakat aldığı papağan eve götürdüğü gün öldü. Bunun üzerine şüpheliyi arayan Ramazan K., durumu anlatarak parasını geri isteyince kuşu satan şahıs "Git istediğine şikâyet et. Seni Okmeydanı'na gömerim" diyerek tehdit ve hakarette bulunduğunu ileri sürdü. Özgür Kaya olarak tanıştığı kişiyi araştıran Ramazan K., bu kişinin gerçek kimliğinin Yüksel K. olduğunu belirledi. Savcılığa başvuran Ramazan K., internetten tanıştığı ve gerçek isminin Yüksel K. olduğunu belirttiği şüpheli tarafından dolandırıldığını, tehdit edildiğini ve hakarete uğradığını belirterek suç duyurusunda bulundu. Yapılan şikâyet üzerine soruşturma açan savcılık, tüm aramalara ve zorla getirme kararına rağmen şüphelinin yakalanamadığın�� belirterek TİB arama tarihleri, telefon abonelik bilgileri ve müştekinin şikayetinden şüpheli Yüksel K.'nin atılı suçları işlediğinin anlaşıldığını vurgulayıp 1 yıl 9 aydan 9 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papağan kavgasına 9 yıl hapis istemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN