Suriyeli ailenin "kayıp evlat" acısı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Zeyno ailesi, yaklaşık iki ay önce evlerinden ayrılarak geri dönmeyen akli dengesi bozuk oğullarını arıyor. Baba Zeyno: "Tüm Türkiye'den yardım istiyorum. İnsanlık adına oğlumu gören olursa Allah rızası için bize ulaşsın"

Giriş Tarihi: 9.4.2014 13:13
Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle canlarını kurtarmak için Türkiye'ye sığınan Suriyeli Zeyno ailesinin üzüntüsüne, yaklaşık iki ay önce kimseye haber vermeden evden çıkıp giden ve bir daha geri dönmeyen akli dengesi bozuk oğullarının kaybolması eklendi.

İç savaş nedeniyle 1,5 yıl önce Türkiye'ye sığınan Zeyno ailesinin evinde yas var. Kimseye haber vermeden 4 Şubat'ta gece yarısı evden çıkan ve bir daha geri dönmeyen akli dengesi bozuk Usame Zeyno'nun (32) ailesi, duvarlara ve ağaçlara fotoğrafını astıkları oğullarının bulunmasını umut ediyor.

İlaçlarını alması lazım

Kayıp oğlunun bir an önce bulunması için gözyaşı döken baba Abdülhamit Zeyno, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun sağlığı için her gün ilaç alması gerektiğini bildirdi.

İlaçlarını almaması durumunda oğlunun fiziksel ve ruhsal olarak sağlığının kötüye gideceğini ifade eden Zeyno, "Oğlum 33 yaşında ama o bir çocuktan farksız. Aklı dengesi bozuk, onun bana ve annesine ihtiyacı var. Hayatından endişe duyuyorum. İlaçlarını alması lazım, almadığı zamanlar çok agresif, sinirli oluyor. Çevresindekilere zarar verebiliyor, dengesini kaybediyor ve vücudu titriyor. Tüm Türkiye'den yardım istiyorum. İnsanlık adına oğlumu gören, duyan olursa Allah rızası için bize ulaşsın" diye konuştu.

Evde yas var

İdlib'teki saldırılardan kaçarak 1,5 yıl önce Türkiye'yi sığındıklarını ve kardeşinin tedavisine burada devam edildiğini belirten ağabey Selim Zeyno ise kardeşinin kaybolduğu günden bu yana evlerinde yas olduğunu kaydetti.

Savaşın üzüntüsünü atamadan bir de kardeşlerinin kaybolmasının kendilerini perişan ettiğini anlatan Zeyno, 12 kişilik ailelerinin bir an önce kardeşlerinin bulunması için gece gündüz dua ettiğini dile getirdi.

Yaşlı anne ve babasının sağlığının da üzüntüden kötüye gittiğini aktaran Zeyno, şunları söyledi:

"Savaş yüzünden ülkemizi terk edip buraya sığındık. Türkiye bize kucak açtı, yardım elini uzattı. Allah buradaki herkesten razı olsun. İnsanlık adına kardeşimin bulunması için de biliyorum ki ellerinden geleni yapacaklar. Buradaki yetkili yerlere durumu bildirip kayıp ihbarında bulunduk. Ağaçlara, duvarlara kardeşimin resmini asarak, gören duyan olursa bizi arasın diye numara verdik ama 2 ay oldu ne bir ses var ne de bir haber. Kardeşimin hayatından endişe ediyoruz. Ailem perişan durumda. Allah rızası için kardeşimin bulunması için bize yardım edin."

Yaşam Twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli ailenin "kayıp evlat" acısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN