Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mert Aydın için tek yürek oldular

Karslılar Mert Aydın, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

Giriş Tarihi: 10.4.2014 12:58
Mert Aydın'ın katil zanlısının geçen süre içerisinde bulunmaması kentte zaman zaman gerginliklerin yaşanmasına neden oluyor. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce küçük Mert'in katilinin biran evvel yakalanarak adalete teslim edilmesini bekliyor.

Kars'ta işyerlerini kapatan vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'na akın etti. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalığı seslenen Mert Aydın'ın amcası Burhan Alibeyoğlu, vatandaşların polise tepki göstermemesini ve polisin Mert'in katil zanlısının yakalanmasını için gece gündüz çalıştığını söyledi.

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk İlköğretim okulu öğrencileride okullarının önünden Mert Aydın için toplanan kalabalığa destek verdi.

Burhan Alibeyoğlu, "Mert'in katili buralarda bir yerdedir. Mert kadar cesaretin yok mu? Namert oğlu namert karşımıza çık. Polis bizimle beraber çalışıyor. Bizlerde onlara yardımcı olmalıyız" dedi.

Mert Aydın'ın Cumhuriyet Meydanı'na gelen yakınları gözyaşlarına boğludu. Mert Aydın'ın yakınları, "Devlete sesleniyorum. Bizim sesimizi duysun. Bize versin. İçeri atmasınlar onu. Bize versin. Bize,bize" diyerek tepki gösterdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık daha sonra Mert Aydın'ın için Fethiye Camide okunan mevlide katıldı. Kalabalık Fethiye Camiden yürüyerek Mert Aydın için kurulanan taziye yerine gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mert Aydın için tek yürek oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN