Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlara yönelik otobüs

Elazığ'ın Keban ilçesinde AK Parti'den belediye başkanı seçilen Fethiye Atlı, ilçe içinde kadınlara yönelik otobüs seferleri koyarak ilk icraatını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 11.4.2014 19:30 Güncelleme Tarihi: 11.4.2014 19:31
Elazığ'ın Keban ilçesinde AK Parti 'den belediye başkanı olan Fethiye Atlı, Türkiye'nin ilk türbanlı belediye başkanlarından biri olarak seçildi.

Atlı'nın ilk icraatı da kadınlara yönelik oldu. Mazbatasını alıp göreve başlayan Atlı, kadınlara ilçe içinde hizmet verecek otobüs seferleri koyarak ilk icraatını gerçekleştirdi. Kadınlar, ilçe içerisinde "rahat gezebilmelerini sağlamak" amacıyla konulan otobüs seferlerinden ilk hafta ücretsiz faydalanacak.

Daha sonra, ulaşım ücreti 50 kuruş olacak. Fethiye Atlı, yaptığı açıklamada, Keban'da yaşayan herkese eşit yaklaştığını söyledi.

Fakat kadınların sıkıntılarını gidermeye bir nebze öncelik verdiğini dile getiren Atlı, kadınların ilçe merkezinde ulaşımda sıkıntı yaşadıklarını vurguladı. Bu nedenle kadınlara yönelik otobüs seferleri başlattıklarını açıklayan Atlı; "İlk bir hafta da ücretsiz olacak inşallah. Bir hafta sonra da çok cüzi bir miktara, 50 kuruşa gidip gelebilecekler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara yönelik otobüs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN