Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 17.4.2014 07:50 Güncelleme Tarihi: 17.4.2014 07:58
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ege Kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Adana, Osmaniye ve K.Maraş ile zamanla Marmara'nın batısı, Manisa, Denizli, Uşak, Burdur, Antalya'nın batısının aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karadeniz kıyılarında yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 2 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden, Güneydoğu Anadolu'da kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Edirne ve Çanakkale ile zamanla bölgenin batısının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyıları ile zamanla Manisa, Uşak ve Denizli çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Öğle saatlerinden sonra K.Maraş, Osmaniye ve Adana ile gece saatlerinden sonra Burdur, Antalya'nın batı çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarında yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin güney ve batısı ile zamanla Erzurum ve Ağrı çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; doğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN