300 öğrenci zehirlendi

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde özel bir kolejde aralarında öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarının bulunduğu yaklaşık 300 kişi, yedikleri yemekten zehirlendi.

Giriş Tarihi: 19.4.2014 14:10
Kadirli'de faaliyet gösteren özel kolejde peynirli börek, cacık, pastadan oluşan öğle yemeğini yiyen öğrenci, okul idarecileri ve öğretmenler, gece saatlerinde kusma, yüksek ateş ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Kadirli Devlet Hastanesi ve Özel 7 Mart Hastanesi'ne başvuran kişilere zehirlenme belirtileriyle serum bağlandı. İlk belirlemelere göre Kadirli Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 120 kişi, Özel 7 Mart Hastanesi'nde de yaklaşık 180 kişi tedavi görüyor.

Özel 7 Mart Hastanesi Müdürü Dr. Mustafa Gürlek, konuyla ilgili yaptığı açıklama da ilk vakaların gece saatlerinde geldiğini belirterek, "Hastanemizde şu anda tedavi gören öğrenciler ve okul idarecileri arasında durumu çok ağır olan yok. Hastanemizin bütün personelinin ve doktorlarının hafta sonu iznini kaldırdık. Şu anda olaya hakimiz" şeklinde konuştu.

"AĞIR HASTA YOK"

7 Mart Hastanesi Çocuk Doktoru Leziz Gözcü ise, "Hastanemize başvuran öğrencilerin yedikleri yemekten dolayı gıda zehirlenmesine bağlı bir tablo olarak düşünüyoruz. Bütün çocuklar ateş, kusma ve karın ağrısı şikayetiyle hastanemize başvurdular. Hastalarımızın semptomatik durumuna göre tedavi uyguluyoruz. Sanıyoruz ilk 2 gün içerisinde bu şikayetler azalacaktır. Şu anda çok ağır tabloda olan hastamız yok" dedi.

Okul idarecileri ise şu ana kadar konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Hasta yakınları ise hafta sonu olduğu için bir tane nöbetçi eczane olduğundan ve eczanede kendilerinden istenilen ilacı bulamadıklarından yakındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
300 öğrenci zehirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN