Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İvana'ya 'Sert' dava

İşadamı Alparslan Kılıç, ortağı olduğu modacı İvana Sert ve Hatem Yavuz'a sözleşme şartlarını yerine getirmediği iddiasıyla 623 bin liralık icra takibi başlattı

Giriş Tarihi: 19.4.2014
Modacı İvana Sert'in başı, kendisine icra gönderen eski iş ortağıyla dertte. İvana Sert ve işadamı Hatem Yavuz'la kurdukları ortak şirket için para verdiğini ve davalılar tarafından sözleşme şartlarının yerine getirilmediğini öne süren işadamı Alparslan Kılıç, 623 bin liralık icra takibi başlattı. Sert ve Yavuz, itiraz ederek icra takibini durdurdu. Bunun üzerine avukatı Seyit Kaplan aracılığıyla İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvuran Kılıç, itirazın iptali davası açtı.

DEMİRBAŞLARI DEVRETMEDİLER
İddiaya göre; Kılıç, Sert ve Yavuz'la 16 Ağustos 2012'de ortak şirket kurmak için bir sözleşme imzaladı. Kurulan DDT Gıda isimli şirkette kendisi yüzde 50, Sert ve Yavuz yüzde 25'er hissedar oldu. Sözleşme kapsamında Sert ve Yavuz'un ortak oldukları İSHY Deri isimli şirketi, tüm demirbaşları ile yeni kurulan DDT Gıda isimli şirkete aktarması gerekiyordu. Kılıç, davalılar kamuoyunda bilinen kişiler olduğu için sözleşme şartları yerine gelmeden 328 bin dolar ödeme yaptı. Ancak davalılar İSHY'nin demirbaşlarını yeni kurulan şirkete devretmedi. Bunun üzerine Kılıç, Sert ve Yavuz aleyhine icra takibi başlattı. Sert ve Yavuz, itiraz ederek icra takibini durdurdu. Kılıç da ödeme yaptığı paranın karşılığı olan 623 bin liranın tahsili için itirazın iptali davası açarak icra takibine yapılan itirazın kaldırılıp takibin devamına karar verilmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İvana'ya 'Sert' dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN