Kampın gözdesi

İstiklal Marşı'nı ezbere okuyarak Başbakan'ı duygulandıran 6 yaşındaki Suriyeli Ömer, Gaziantep'teki kampa dönüşünde sevgi seliyle karşılandı

Giriş Tarihi: 20.4.2014
Okuduğu İstiklal Marşıyla başta Başbakan Erdoğan olmak üzere Türkiye'yi duygulandıran 6 yaşındaki Suriyeli Ömer Nahşibendi, 2 yıldır ailesiyle birlikte kaldığı Gaziantep'teki kampın en sevilen çocuğu oldu. Erdoğan'ı çok sevdiğini söyleyen Ömer, Suriyeli çocuklara kucak açtığı için Türkiye'ye de teşekkür etti. Başbakan Erdoğan'ın, TRT Çocuk Şenliği kapsamında Türkiye'ye gelen yabancı çocukları kabulü sırasında kendisine bir buket çiçek verip düzgün bir Türkçe ile İstiklal Marşı'nı okuyan 6 yaşındaki Suriyeli Ömer Nahşibendi, Gaziantep'te kaldığı kampa dönüşte sevgi seliyle karşılaştı. Kampın en sevilen çocuğu haline gelen Ömer, Suriyeli çocuklara kucak açtığı için Türkiye'ye teşekkür ettiğini söyleyerek, ezbere bildiği İstiklal Marşı'nı bir kez daha okudu ve Başbakan'ı çok sevdiğini söyledi.

"O AN ÇOK DUYGULANDIM"
İki yıl önce çatışmalardan kaçarak ailesiyle birlikte Gaziantep'teki kampa sığınan baba Mustafa Nahşibendi ise bir baba olarak çok duygulandığını söyleyerek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Erdoğan'ın oğlumla yakından ilgilenmesi ise bizi gururlandırdı. O an çok duygulandım ve gözlerim yaşardı. Bir baba olarak Allah'ın herkese böyle çocuk şefkati ve sevgisi olan bir başbakan nasip etmesini temenni ediyorum. Türkiye çok şanslı. Allah onlardan razı olsun. Türkiye olmasa şu an belki de yaşamıyorduk" dedi. Anne Havla Nahşibendi ise kendilerine kucak açan Türkiye'ye teşekkür ederek, "Arkadaşlarından duyduğu İstiklal Marşı'nı ezberlemek istedi. Biz de yardımcı olduk. O da güzel bir şekilde ezberledi. Bu nedenle kamp idaresinin dikkatini çekti ve oğlum Suriye ülkesini temsil eden çocuklar adına Ankara'ya gitti. Onu marşı okuduğu sırada televizyonlarda görünce hem mutlu oldum hem de gurur duydum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kampın gözdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN