Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cani evlattan şok sözler

Bursa’nın İznik ilçesinde, cesetleri bulunan kayıp emlak zengini çiftin şüpheli oğlu tutuklanarak cezaevine gönderilirken, dolandırıcılık suçlamasıyla cezaevinde yattığı sırada yanındakilere ‘30 cm daha geniş kazsalarmış bulacaklarmış. Yüreğim ağzıma geldi” dediği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 27.4.2014 16:21
6 yıl önce çocukları Kamil Öner ve Zeliha Bedel tarafından polise kayıp oldukları bildirilen İznikli emlak zengini yaşlı karı kocanın cesetleri, oturdukları evin arka bahçesindeki korulukta bulundu. Cinayet şüphelisi oğul Kenan Öner, İstanbul'da gözaltına alınarak, İznik Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Suçlamaları kabul etmeyen Öner, nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, İstanbul'daki evde yapılan aramalarda 4 ayrı marka ve modelde daktilo buldu. 2009 yılından buyana kayıp olan anne ve babanın atılı suçlamalarını reddeden yazılı savunmalarını bu daktilolarda yazdığı öğrenildi. Şüpheli Öner'in ayrıca evde yapılan aramasında 6 yıl boyunca gün, gün tuttuğu notlar dikkat çekti. Öner'i 1. derece cinayet şüphelisi yapan bulgu ise İznik'teki anne ve babasına ait bahçe krokisi oldu. Evrakta sahtecilik suçundan aldığı 3 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

SORGUDA ŞEKERİ 450'YE ÇIKTI

Öner, evinde yapılan aramanın ardından 25 Nisan Cuma gecesi saat 03.00'da İstanbul'dan İznik Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Şüphelinin şeker hastası olduğu öğrenilen Öner'in o gece emniyette şekerinin 450'ye çıktığı belirtildi. Aynı gece ve gündüz cinayet büro tarafından iki kez çapraz sorguya alınan Öner, anne ve babasını kendisinin öldürmediğini bu konuda da ifade vermeyeceğini açıkladı.

ŞİRKET SAHİBİ SÖYLEDİ

6 yıl sonra evlerinin bahçesinde gömülü halde bulunan çiftin kızı Zeliha Bedel," kardeşim Kenan Öner, anne ve babamdan süreli bir şeyleri bahane ederek para istiyordu. Bir defasında dolandırdığı iddia edilen bir şirkete 38 bin lira ödeme yaptılar. Eşi Canan Aydın ile aynı bankanın sınavında 1989 yılında tanıştılar. 1990 yılında ise evlendiler. 2002 krizi sonrası Canan, bankadan ayrılarak, başka bir şirkette çalışmaya başladı. Yeni çalıştığı şirketin sahibi eşi Öner'in Fransa'da cinayet işlediği ve arandığını söyleyince her şeyi öğrendi" dedi.

"ONUDA ÖLDÜRMÜŞTÜR"

Başlarda söylentilere pek inanmayan ancak daha sonra patronunun detaylı anlatımı ile Eşi Kenan Öner'in cinayet şüphelisi olduğuna inan Canan Aydın için korku dolu günler başladı. Bedel, zaman zaman annem Emine Öner'i telefonla arayan Canan Aydın'ın telefonda "beni kurtarın" dediğini öğrendim. 2004-2005 yılları arasında Canan ortadan biranda kayboldu. Annem "Bu çocuk buna bir şey yaptı. Onu da öldürmüş olabilir" diyordu. 2008'de zaten annem ve babam ortadan kayboldu" dedi.

"KALBİM YERİNDEN ÇIKACAKTI"

Kız kardeş Bedel, "anne ve babamın kayıp oluşunun ardından oturdukları Atatürk Caddesinde ki evlerinin arka bahçesinde ki fosseptik çukurunda arandılar. Burada bir şey bulunamadı. Daha sonra cesetlerin bulunduğu koruluk alan kazıldı. Fakat o günde bulunamadı. O sırada kardeşim Kenan, o sırada dolandırıcılık suçundan yattığı cezaevinde yatıyordu. Edindiğim bilgiye göre, Koruluk kazılırken, cezaevinde yanındakilere "30 cm daha genişletilseydi bulacaklarmış. Yüreğim ağzıma geldi" diye ifade kullandığını öğrendim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cani evlattan şok sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN