Yeteneğiyle ayrıldı ruhuyla geri döndü

Arda Turan'ın büyüdüğü Bayrampaşa'daki Altıntepsi Mahallesi'nde üzerinde ünlü futbolcunun fotoğrafı olan poster asıldı

Giriş Tarihi: 29.4.2014
Arda Turan'ın Doğup büyüdüğü, ilk arkadaşlıklarını kurduğu, taşları üst üste oyup kale yaparak 5'erli takımlarla ilk maçlarını yaptığı yer bu mahalle. Bayrampaşa'nın Altıntepsi Mahallesi'nde oturanlar için Arda isminin bir futbol yıldızını hatırlatması dışında ayrı bir anlamı var.

MÜCADELECİ RUH...

Arda , onların kalplerinde Galatasaray'da da oynasa Atletico Madrid'de de oynasa, hep Bayrampaşalı Arda olarak yer edinmiş. İstanbul'daki ailesini ziyaret için mahallesine giden Arda'nın top oynayan çocuklara eşlik etmesinin görüntüleri SABAH Günaydın ekinde yer almıştı. Turan'ın sponsoru olan spor markası da mahalledeki bir apartmanın duvarına afiş yaptırarak jestte bulundu. 'Risk Yoksa Sihir Yok', 'Herşeyini Ortaya Koy' yazılı afişte zincirlere bağlanmış Arda figürüyle yıldız futbolcunun mücadeleci ruhu anlatılmaya çalışılıyor.

İSPANYOLLAR İÇİN DE O BİR BAYRAMPAŞALI
İspanya'daki "Al Poste" adlı yayın evinden çıkan Arda Turan için yazılan kitap geçmişte spor dünyasıyla ilgili yazdığı bazı kitapları bulunan Juan E. Rodriguez Garrido tarafından hazırlanmıştı. "Arda Turan Bayrampaşalı Dahi" adıyla hazırlanan kitap da satışa sunulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeteneğiyle ayrıldı ruhuyla geri döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN