Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kızımızın katiliyle kayıp afişi dağıttık'

Akrabası Süleyman Akdeniz tarafından öldürülen altı yaşındaki Gizem'in ailesi "katil bizimle kayıp afişi bile dağıttı, gözaltına alınınca şikâyetçi bile olmadık" dedi

Adana'da ablasıyla evlenmesine müsaade edilmediği gerekçesiyle intikam almak amacıyla akrabası Süleyman Akdeniz (25) tarafından vahşice katledilen 6 yaşındaki Gizem'in evinde gözyaşı dinmiyor. Akdeniz ailesi, evlerinin yakınına kurulan taziye çadırında başsağlığına gelenleri kabul ediyor. Esnaflık yapan 4 kız çocuğu babası Mustafa Akdeniz, kızını öldürdüğü ortaya çıkan amcasının oğlu Süleyman Akdeniz'den hiç şüphe duymadıklarını, Gizem'i kendileriyle birlikte aradığını anlatarak, "7 ay önce gelip kızımı istediler. Kendilerine 'kızım okuyor' dedim. Kızım da evlilik düşünmediğini hatta onu ağabey olarak gördüğünü söyledi. Ben daha sonra ağabeyi ve dayısıyla görüştüm. Zorla güzellik olmayacağını söyledim. Genç olduğunu ve kötü bir şey yapmaması konusunda uyardım. Sanki kötü bir şey yapacağı içime doğmuş. Biz kendisini hiçbir zaman aşağılamadık, hor görmedik. İntikam gerektirecek bir şey söylemedik" dedi. Polisler katil zanlısının Süleyman Akdeniz olduğunu söyleyince kendisini kaybettiğini ifade eden baba, "Sen bebek kadar çocuğa nasıl kıyarsın? Hiç mi vicdanın yok? O kız sana ne yaptı? Hadi intikam alacaksan gel benimle hallet meseleni. El kadar çocuktan ne istedin? Bir de hiçbir şey olmamış gibi benimle birlikte kızımı arıyor. Kendisinden zerre kadar hiç şüphe duymadım" diye konuştu.

ZANLININ AİLESİ GÖNDERİLDİ

Kızının kaybolduğu pazar gününden beri gözyaşlarına boğulan, işkence ile öldürüldüğü belirlenince sinir krizleri geçiren anne Hatice Akdeniz'in feryatları ise yürek dağladı. Gizem'in kaybolduğu gün zanlının kendisiyle birlikte işyerlerine afişler astığını ve birlikte aradıklarını, polisin şüpheli şahıs olarak götürdüğü zaman şikayetçi olmadığını belirten anne, "Kızımızı istediler, 'okuyor' diyerek olumsuz yanıt verdik. Kavga olmadı, tartışmadık. Aile aramızda küskünlük olmadı" diye konuştu. Gizem'in babaannesi Cemile ve dedesi Alihan Akdeniz, "O bizim göz bebeğimizdi. Nasıl kıydın torunumuza? Devlet büyüklerimize sesleniyoruz. O katile en ağır cezayı versinler" diyerek tepkilerini dile getirdi. Gizem'in eviyle aynı sokakta 20 metre aralıklarla evleri bulunan katil zanlısı Süleyman Akdeniz'in ailesi ise daha zanlının adı açıklanmadan polis gözetiminde evden uzaklaştırıldı. 8'i erkek 14 çocuklu aile, 3 katlı binanın kapısına kilit vurarak bilinmeyen bir yere götürüldü.

'SESSİZ, SAKİN BİRİYDİ'
Gizem 'in ailesiyle ve katil zanlısı Süleyman Akdeniz'le aynı sokaktaki yaşayan komşular şok yaşıyor. Mahallede kimle konuşsak, katil zanlısının bu işi yapacağını tahmin edemeyeceğini söylüyor. Komşular, "Süleyman sessiz ve sakin bir çocuktu. Onun yaptığını duyunca şaşkına döndük. Böyle bir şey yaptığına ihtimal veremiyoruz" diye konuşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kızımızın katiliyle kayıp afişi dağıttık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN