YSK'dan düğün kararı

Cumhurbaşkanlığı seçimi, düğün gününe gelen vatandaşın sorusuna YSK, "seçim yasaklarına uymak kaydıyla oy verme günü 18.00-22.00 arasında düğün yapabilirsiniz" cevabını verdi.

Giriş Tarihi: 1.5.2014 11:14
İki turlu olarak yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi düğün mevsimine gelince vatandaşlar YSK'dan görüş istedi. YSK, seçim yasaklarına uyulması şartıyla oy verme günleri akşam 18.00-22.00 saatleri arasında düğün yapabileceği kararını verdi.

Türkiye'de düğünlerin en yoğun olarak yaşandığı Ağustos ayı bu sene iki turlu olarak yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine denk geldi. Evlilik planların önceden yapan bir çift düğün günlerinin seçim gününe denk gelmesi üzerine YSK'dan görüş istedi.
'Seçim günü düğün yapabilir miyiz' şeklindeki evlenme planları yapan çiftin sorusu üzerine YSK, oy verme saatleri olan 07.00-18.00 arasında yani gündüz düğün yapılmasının yasak olduğunu uyarısında bulundu.

YSK, çiftin düğününü, oy verme saatlerinin sona erdiği 18.00-22.00 saatleri arasında yapabileceğini belirtti. YSK, düğün sırasında seçim yasakları arasında yer alan alkol tüketimi yapılmaması, silah taşınmaması gibi yasaklara uyulması uyarısında bulundu.
YSK'nın bu kararı il ve ilçe seçim kurumlarına gönderildi. Seçim günü yapılacak olan düğünlerde alkol tüketilemeyecek, silah taşınamayacak. Yasaklara uymayanlar hakkında ise güvenlik birimleri tarafından cezai işlem uygulanacak.
Yaşam Twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YSK'dan düğün kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN