'Bari bir mezarı olsun'

Polisin sorgudaki bu sözü 6 yaşındaki Gizem'i işkence yaparak öldüren akrabası Süleyman Akdeniz'e işlediği cinayeti ağlaya ağlaya itiraf ettirdi

Adana'da 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in işkenceyle öldürülmesiyle ilgili soruşturmasının detayları ortaya çıkmaya başladı. Buna göre; kurulan özel ekip Gizem'in en son akrabaları Süleyman Akdeniz (25) ile görüldüğünü belirleyince genci gözaltına aldı. Süleyman Akdeniz'e gün boyu nerelerde olduğu soruldu ancak ifadesinin ardından serbest bırakıldı. MOBESE kameralarında yapılan araştırmada, zanlının 'öyküsünde' bir saatlik boşluk olduğu belirlendi. Araştırmalar yoğunlaşınca, Süleyman Akdeniz'in o bir saatlik boşlukta Gizem'i bir arkadaşına ait otomobile bindirerek götürdüğü anlaşıldı. Aynı akşam yeniden gözaltına alınan Akdeniz'e, "Gizem'i otomobile alıp götürmüşsün" denildi ancak zanlı bu iddiaları reddetti. Israrlı sorular üzerine kalbi delik olan zanlı fenalaştı ve sorguya bir süre ara verildi. Yeniden başlayan sorgulamaya katılan bir polis şefi, "Gizem'i senin öldürdüğünü biliyoruz. Bize yerini söyle. Bari bir mezarı olsun. Herkes gibi Gizem de bir mezarı olmasını hak ediyor. Annesi, babası ve ablaları Gizem'in mezarına gitsin ona dua etsin" dedi. Bu cümleler üzerine ağlamaya başlayan zanlı, "Evet ben öldürdüm, ablasını bana verselerdi öldürmeyecektim" diyerek korkunç cinayeti itiraf etti. Kabasakal Mezarlığı Rüzgârlı Tepe mevkisine giden polis, küçük kızın cesedini buldu. Bu arada Kürkçüler Cezaev i'ne konulan Süleyman Akdeniz, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. 2 hafta boyunca hastanede müşahede altında tutulacak Akdeniz hakkında, bu sürenin sonunda rapor hazırlanacağı öğrenildi.

'BENİ ÖLDÜRÜN' DİYOR
Adana Kürkçüler Cezaevi'nde tek hücreli odada kalan zanlı sürekli "Beni öldürün. Yaşamak istemiyorum" demesi üzerine Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.

EMZİĞİNİ MEZARINA GÖTÜRDÜ
Anne Hatice Akdeniz ile kızları Gamze, Emine ve Zehra, Kabasakal Mezarlığı'na giderek Gizem'in mezarını ziyaret etti. Anne Akdeniz, kızının emziğini mezara koyarken, "Bensiz yatamıyordun, 'anne beraber yatalım' diyordun. Şimdi nasıl yatıyorsun annem" diyerek gözyaşı döktü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bari bir mezarı olsun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN