Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teleferikte nikah

Ordu'nun Altınordu ilçesinde yaşayan Hatice Aytaş ile Murat Köroğlu'nın nikahı, yerden 500 metre yüksekte teleferikte kıyıldı.

Giriş Tarihi: 3.5.2014 11:34
Ordu'nun seyir ve turizm alanlarından biri olan 500 metre rakımlı Boztepe'ye gitmek için kullanılan teleferik, bu kez nikah töreni için kullanıldı. Damat Köroğlu'nun isteği üzerine teleferik kısa bir süre durdurularak, nikahın kıyılacağı kabin gelin aracı gibi süslendi.

Belediye Başkanı Engin Tekintaş'ın da gelmesiyle, Altınordu Belediyesi Evlendirme ve Nikah Dairesi Müdürü Aydın Kuru, gelin Hatice Aytaş, damat Murat Köroğlu ve nikah şahitleri kabine bindi ve yerden 500 metre yükseklikte nikah törenine geçildi.

Teleferikle sürekli Boztepe'ye çıktığını belirten Murat Köroğlu, herkesin farklı bir nikah töreni yaşamak istediğini, teleferikte kıyılmasının ise kendilerine nasip olduğunu söyledi.

Gelin Hatice Aytaş ise biraz yükseklik korkusu yaşadığını anlatarak, "Çok mutluyum" dedi. Tekintaş ise farklı bir nikah töreniyle güzel bir hatıra oluşturduklarını dile getirerek, "Ordu'nun en güzel seyir teraslarından teleferikte nikah töreni gerçekleştirdik. Çiftimize saadet diliyorum" diye konuştu.

Nikah defterine imzaların atılmasının ardından Tekintaş, evlilik cüzdanını geline teslim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teleferikte nikah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN