Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıskançlığa tazminat davası

Giriş Tarihi: 4.5.2014

İzmir'de 27 yaşındaki genç kız, nişanlandıktan sonra aşırı kıskanç hale gelen ve kendisine şiddet uygulayan öğretmene 5 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı

İzmir'de özel bir şirkette işçi olarak çalışan Ebru Y. (27), üç yıl önce ortak bir arkadaşı aracılığıyla öğretmen Ertan H. (32) ile tanıştı. 1,5 yıl süren arkadaşlığın ardından Ertan Y. genç kıza evlenme teklif etti. İkili nişanlandı.

TELEFONU KAPALI DİYE...
Ancak bir süre sonra nişanı bozan genç kız, İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak, eski nişanlısı hakkında tazminat davası açtı. Dilekçesinde Ertan H.'nin nişanlandıktan sonra aşırı derece kıskanç hale geldiğini öne süren genç kız, "Son olarak çalışırken beni cep telefonumdan arayıp ulaşamayınca iş yerime geldi. Bana bağırdı. İş yerinde daha fazla sorun yaşamamak için onun isteğiyle otomobiline bindim. Araçta bağırıp hakaretler ederek, telefonumun kapalı olmasından dolayı bana olmadık yakıştırmalar yaptı. Şüphesinin ve düşündüklerinin doğru olmadığını anlatmaya çalıştığımda ise bana şiddet uygulayarak vurdu. Olaydan sonra karakola gidip şikayetçi oldum ve rapor aldım. Bu nedenle yargılandığı davada aldığı ceza, paraya çevrilerek ertelendi. Nişanlanmadan önce çok iyi bir insandı ama nişanlandıktan sonra aşırı derecede kıskanç bir yapıya büründü. Önceleri bu kıskançlığının beni çok sevmesinden olduğunu düşünerek anlayışla karşılamaya çalıştım. Ancak kıskançlığının bir psikolojik rahatsızlık boyutunda olduğunu daha sonra anladım" dedi. Ebru Y., eski nişanlısından tüm bu nedenlerle ve kendisine yaşattıkları için 5 bin TL manevi tazminat istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıskançlığa tazminat davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN