Minik Latif yardım bekliyor

Gaziantep'te bir dükkanda iki çocuğuyla yaşam mücadelesi veren Mustafa Tekeli, 6 aylık kalbi delik çocuğu için yardım bekliyor. Çocukları için böbreğini satmayı düşündüğünü belirten Mustafa Tekeli, yetkililerin seslerini duymasını istedi.

Giriş Tarihi: 4.5.2014 14:00
Gaziantep'in Çıksorut Güzelyurt mahallesi 3006 sokak da bir dükkanı eve çeviren Tekeli, tek göz dükkanda iki çocuğu ve eşiyle yaşamaya çalışıyor. Manisalı olan Mustafa Tekeli, iki yıl önce 32 haftalık dünyaya gelen çocukları Seydi Ali'nin başında olan 'kist' nedeniyle Gaziantep'e eşi ve çocuğuyla geldi. Seydi Ali'nin rahatsızlığı nedeniyle Gaziantep'e yerleşmek zorunda kalan Mustafa Tekeli, bir iş bularak çalışmaya başladı. Gaziantep'te 1,5 yaşındaki oğlunu çalışarak tedavi ettiren Tekeli'nin Gaziantep'te dünyaya gelen 6 aylık oğlunun kalbinin delik olması Mustafa Tekeli'yi olumsuz etkiledi. Şeker hastası olan Tekeli, bir halı fabrikasında çalışarak iki çocuğu ve hanımına bakmaya çalışıyor. Tek göz bir dükkanda yaşam mücadelesi veren Tekeli, çocukları için elinden geleni yaptığını ama artık yardıma muhtaç duruma düştüğünü belirtti. Çocukları için sürekli işyerinden izin alıp tedavileri için 1,5 yaşındaki oğlu Seydi Ali ve 6 aylık Latifi doktora götürdüğünü vurgulayan Mustafa Tekeli, aldığı maaşı çocuklarının hastalığı için kullandığını ama paranın yetmediğini söyledi. Evine doğru dürüst yiyecek ve içecek alamadığını belirten Mustafa Tekeli, iki yıldır çocuklarının hastalıklarıyla uğraştıklarını ve çocukları için böbreğini satmayı düşündüğünü ifade etti.

Anne Sevim Tekeli de komşularının verdiği yemekle karınlarını doyurduklarını ve çocuklarının hastalığından dolayı üzüldüğünü ve yardımsever insanların artık seslerini duymasını ve kendilerine yardım etmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Latif yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN