Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce güven sonra dümen

Kayseri Felahiye'de Tarım Kredi Kooperatifi'ne üye 600 çiftçiye borç kâğıdı geldi. Kayıp muhasebeci zimmete para geçirme şüphesiyle aranıyor

Giriş Tarihi: 5.5.2014
Kayseri'nin Felahiye ilçesi Tarım Kredi Kooperatifi'ne üye 600 çiftçiden 300'nün evlerine geçen hafta aynı anda borç kâğıtları geldi. Bildikleri bir borçları olmayan köylüler hemen Tarım Kredi Kooperatifi'ne koştu. Kooperatife baskın yapan çiftçiler, muhasebe çalışanı Yusuf Metin Karanfil'in 3 gündür kayıp olduğunu öğrenince dolandırıldıklarından şüphelendi. Karanfil'in, çiftçiler adına kooperatiften kredi çektiği, nakit para karşılığı gübre ve mazot gibi ürünler alan çiftçilerin ödediği paraları zimmetine geçirdiği, bu paraları hiç ödenmemiş gösterdiği sanılıyor.

10 MİLYON TL'LİK VURGUN MU?
10 milyon liralık vurgun yaptığından şüphelenilen Karanfil'in ailesinin de kayıp ihbarında bulunduğu belirlendi. Her birine 10 bin ila 150 bin TL arasında borç çıkarılan çiftçilerden Hüseyin Özkök, "Kooperatiften aldıklarımıza da miktarına da bakmazdık. İhtiyacımızı alıp imzamızı atıp giderdik. Bize güven vermişti. İyi niyetimizi suistimal etti" diye konuştu. Dolandırılan çiftçiler, savcılığa toplu halde şikayet dilekçesi verirken, Karanfil'in son dönemde borsaya merak sardığı öne sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce güven sonra dümen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN