Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dinçöz'e süresiz koruma kararı

Can Tanrıyar, Erol Köse, Sacit Aslan ve Tanrıyar'ın iki oğlunun, Petek Dinçöz ile iletişim kurmamaları yönünde süresiz tedbir kararı çıkarıldı. Karar sadece Dinçöz'ün başvurusuyla kaldırılabilecek

Giriş Tarihi: 6.5.2014
Eski eşi Can Tanrıyar'ın kendisine fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığını öne sürerek "Ondan kurtulamıyorum, bana yardım edin" diyen Petek Dinçöz'ün isyanına, yargı da kayıtsız kalmadı. İstanbul Aile Mahkemesi, Can Tanrıyar, Erol Köse, Sacit Aslan ve Can Tanrıyar'ın çocukları Oğulcan ile Anılcan'ın Petek Dinçöz ile iletişim kurmamaları için tedbir kararı aldı.

CEZASI 10 GÜN HAPİS

Karar sosyal ve kişisel mallara zarar vermeme ve dokunmamayı da kapsıyor. Bu kişiler tedbir kararı devam ettiği sürece Petek Dinçöz'e yaklaşamayacak, telefonla bile olsa konuşamayacak. Geçtiğimiz hafta alınan tedbir kararına süre konmadı. Dinçöz'ün kaldırılması yönünde başvurusu olursa tedbir kaldırılacak. Tedbir kararına uyulmaması 3 günden 10 güne kadar hapis cezasını gerektiriyor. Can Tanrıyar da geçtiğimiz hafta hakkında bazı suçlamalarda bulunan eski eşi Petek Dinçöz aleyhine aile mahkemesine başvurmuştu. Mahkeme, Petek Dinçöz'ün 1 ay süreyle Can Tanrıyar aleyhine şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması kararı almıştı. Petek Dinçöz geçtiğimiz günlerde Can Tanrıyar ile ilgili şok iddialarda bulunmuştu. Eski eşinin şantaj ve ölüm tehditlerine de maruz kaldığını öne süren Dinçöz, Başbakan'dan ve Emine Erdoğan'dan yardım istemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dinçöz'e süresiz koruma kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN