Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vicdanlı hırsızlar!

Giriş Tarihi: 8.5.2014

Engelli kızın bilgisayar ve kamerası çalındı. Vicdanlarının sesini dinleyen hırsızlar, çaldıklarını iade ederken, bıraktıkları not ile de özür diledi

İstanbul Maltepe'de engelli bir vatandaşın evine girerek bilgisayar, kamera ve fotoğraf makinesini çalan hırsızlar, vicdanlarına yenik düşerek çaldıklarını iade etti. Hırsızlar geri getirdikleri bilgisayara bir de not bırakarak, özür diledi.

'ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN'
Maltepe'de bir kamu kuruluşunda çalışan engelli Emriye Çelebi'nin evine 2 hafta önce hırsız girdi. Çalıştığı sırada olaydan haberdar olan ve eve geldiğinde bilgisayar, kamera ve fotoğraf makinesinin çalındığını öğrenen Emriye Çelebi, büyük üzüntü yaşadı. Kıraç hayranı olan Çelebi, en çok, sanatçının fotoğraflarının bulunduğu fotoğraf makinesinin çalınmasına üzüldü. Yaşadıklarına rağmen umudunu kesmeyen Çelebi, polise başvurmasına karşın eşyalarının geri getirileceği inancını korudu. İki hafta sonra vicdanlarına yenik düşen hırsızlar, Çelebi'nin engelli olduğunu fark ederek, bilgisayar ve kamerasını getirdi. Yaşadıklarını büyük şaşkınlıkla anlatan Emriye Çelebi, "Pazar günü evde oturuyordum. Gece saat 00.00 sıralarında televizyon izliyordum. Bu sırada mutfağın camına vuruldu. Ben de sesin üzerine odalara baktım ve camdan karşımda bir adam gördüm. 'Abla mutfakta sana ait bir şeyler var' dedi. Hemen mutfağa gittim. Çalınan eşyalarımı gördüm. Daha sonra peşinden 'Makinemi de getir' diye bağırdım" şeklinde konuştu. Hırsızların çaldığı bilgisayara ise bir not bıraktıkları görüldü. Notta, "Biz hırsızız ama vicdansız değiliz. Engelli olduğunuzu gördük üzüldük. Mecburiyetten yaptık çok özür dileriz. Allah acil şifalar versin. Bizi affedin" ifadeleri yer aldı. Öte yandan, Emriye Çelebi'nin eşyalarını çalan hırsızlar fotoğraf makinesini ise bırakmadı. Emriye Çelebi, makinenin içinde Kıraç'a ait fotoğrafların olduğunu söyleyerek, makinenin de hırsızlar tarafından geri getirilmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vicdanlı hırsızlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN