Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu da satılık organik ada

Leylek manzaralı ada, 6 milyon liraya alıcı bekliyor. Bursa'da bir kişi, içinde organik tarım yaptığı Uluabat Gölü'nün ortasındaki adasını satışa çıkardı.

Giriş Tarihi: 9.5.2014 11:12 Güncelleme Tarihi: 9.5.2014 11:30
Bursa'nın Karacabey ilçesinde bir kişi, içinde organik tarım yaptığı Uluabat Gölü'nün ortasındaki 45 dönümlük adasını satışa çıkardı. Avrupa'nın Leylek Köyü Eskikaraağaç sakinlerinden olan ada sahibi, uluslararası leylek şenlikleriyle her yıl yüzlerce yerli ve bayancı turisti ağırlayan köye komşu olan adasına 6 milyon lira istiyor. Adada koyunlar, tavşan ve tavuklar organik bir şekilde yetişiyor.

Avrupa Tabiat Mirası Vakfı tarafından Avrupa Leylek Köyü ilan edilen Eskikaraağaç köyünde oturan 2 çocuk babası Kadir Bulut, Uluabat Gölü ortasındaki 45 dönümlük adasını satışa çıkardı. İçinde organik olarak büyütülen yaklaşık 300 zeytin ağacının bulunduğu sevimli adada, küçük bir ev, ahır ve kerpiç fırın yer alıyor. Her yıl düzenlenen uluslararası leylek şenliğiyle yerli ve yabancı yüzlerce turisti ağırlayan şirin adanın, kıyıya uzaklığı 1 kilometreyi buluyor. Defne ağaçları ve papatyalarla dolu sevimli ada, eşsiz doğa manzarasıyla şimdi yeni sahibini arıyor.


"KOYUN, TAVŞAN VE TAVUKLAR VAR"
Adayı mecbur kaldığı için sattığını ifade eden Bulut, "Tapuda, 'Şeytan Adası' olarak geçiyor. Yüz ölçümü 45 bin metrekare. İçinde 40 koyun var, 300 ağaca yakın zeytin ağacı, tavşan ve tavuklarım var. Zeytin ağaçları tamamen organiktir. Ağaçların sadece bakım ve kesimini yapıyor hiçbir ilaç kullanmıyorum. 6 milyon lira istiyorum. Tabi pazarlık payı var" dedi.

Adayı satmaya kıyamadığını ifade eden Bulut, "Ada. bize rahmetli dedemden kalma. Bazı hissedarların maddi durumları gereği, mecburen satıyorum. Ben kışın devamlı buradayım. Yaban ördekleri hemen kıyıda. Balık desen ağını atıp, tutabilirsin, her şey doğal, havası güzel, her şey organik" diye konuştu.

Adayı alan kişinin hayat bulacağını ifade eden Bulut, adanın köye uzaklığının 1 kilometreyi bulduğunu, tekne ile yolculuğun 20 dakika sürdüğünü ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu da satılık organik ada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN