Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anneye hayat kurtaran hediye

Antalya'da 31 yaşındaki Cihan Sezgin, Anneler Günü öncesinde 59 yaşındaki annesi Kadriye Sezgin'e böbreğini verdi.

Giriş Tarihi: 10.5.2014 12:17
Kayseri'de yaşayan 59 yaşındaki ev hanımı Kadriye Sezgin, 18 yıl önce şiddetli ağrı şikayetiyle gittiği hastanede böbrek yetmezliği çektiğini öğrendi. 1 yıl ilaç tedavisi gören Sezgin, 5 yıl hemodiyaliz, 12 yıl da periton diyalizine girdi.

Hasta olduğu ilk günden bu yana 4 çocuğunun da böbreğini vermek için gönüllü olduğu Sezgin, "Siz daha çok gençsiniz, böbreğinizi alamam" diye yıllarca teklifleri kabul etmedi.

İŞLEMLERİ ANNESİNDEN GİZLİ YÜRÜTTÜ

Hastalığı iyice ilerleyen Sezgin'in en küçük çocuğu 31 yaşındaki Cihan Sezgin, ablasıyla annesinden gizli hastaneye giderek tetkik yaptırdı. Tetkikler sonucunda böbreğini verebileceğini öğrenen Sezgin, annesini ikna etmek için Kayseri'de yakınına böbreğini veren bir kişiyi buldu. Bu kişiyi annesiyle tanıştıran Sezgin, organlarını bağışlayan kişilerin sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürdüğünü anlattı.

Anne ve oğlu, daha sonra nakli gerçekleştirmek için Antalya'ya geldi.

NAKİLDEN SONRA ELİNİ ÖPTÜ VE ANNELER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Medical Park Antalya Hastanesinde yapılan tetkiklerin ardından Prof. Dr. Alper Demirbaş tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile oğlundan alınan böbrek annesine nakledildi. Naklin ardından anne Kadriye Sezgin sağlığına kavuştu. Böbreğiyle annesini yeniden hayata bağlayan Cihan Sezgin, elini öperek Anneler Günün'ü kutladı.

Oğluna minnettar olduğunu söyleyen Anne Kadriye Sezgin, AA muhabirine, oğlunun büyük fedakarlık yaptığını belirterek, "Benim önce gönlüm razı değildi. İkna ettiler. Anneler Günü'ne denk gelmesi de beni çok mutlu etti. Oğlum daha güzel bir hediye veremezdi. Hayatımı kurtaran bir hediye oldu" dedi.

Oğul Sezgin ise annesine ömür boyu unutamayacağı bir hediye verdiği için mutlu olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anneye hayat kurtaran hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN