Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 'ne özel logo hazırladı

ana sayfasında "" olarak adlandırılan özel tasarımlı logoda, "nüz Kutlu olsun" yazısı ile bisiklete binen anne ve çocuklarının renkli çizimine yer verildi.

Giriş Tarihi: 11.5.2014 11:06
Anneleri onurlandıran özel bir gün olan , en yaygın şekilde mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır. Anneler Günü geleneği, antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

Günümüzde Anneler Günü, birçok ülkede kutlanıyor. uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor.

İnternet kullanıcıları, bisiklete binen 3 kişinin göründüğü logonun üstüne tıklayarak, Anneler Günü ile ilgili haberlere ve ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google, Anneler Günü'ne özel logo hazırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN