İki hastane arasında yatak krizi çıktı

Adana'da karın ağrısı şikayetiyle geldiği Adana Devlet Hastanesi'nde apandisit teşhisi ile ameliyat olmak üzereyken kocası doktorla tartıştıktan sonra buradan ameliyat elbisesi ve hasta yatağı ile ayrılarak müracaat ettikleri Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan kadın taburcu edildi ancak iki hastane arasında yatak krizi çıktı.

Giriş Tarihi: 12.5.2014 12:07

Adana'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen ve apandisit teşhisi konularak ameliyat olması gerektiği belirtilen ancak ameliyat için uzun süre bekletildikleri gerekçesiyle kocasının tepki göstermesi üzerine hastaneden kovulduğu iddiasıyla gittikleri Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan hasta taburcu edildi ancak iki hastane arasında yatak krizi çıktı.

3 çocuk annesi Cariye Mercan (28) 7 Mayıs günü sabah saat 07.30'da şiddetli karın ağrısı ile uyandı. Cariye Mercan, eşi İlyas Mercan (37) tarafından Adana Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi. Burada yapılan tetkikler sonucunda hastaya apandisit teşhisi konularak, saat 16.00'da ameliyathaneye alındı. İddiaya göre, saatlerce bekletilmelerine kızan koca İlyas Mercan, Genel Cerrah E.S.'ye tepki gösterdi. Bu tepkiye kızan doktor ameliyatı yapmayacağını söyleyerek hastayı ve ailesini reddetti. İlyas Mercan da, eşini hastaneden yatağıyla birlikte alarak 500 metre yakındaki Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan tetkikler sonucunda hastanın apandisit olmadığı rahminde iltihaplanma ve kiste bağlı su toplaması olduğu teşhisi konularak, cerrahi müdahale yapmadan ilaç tedavisi uygulandı.

Bu arada Adana Devlet Hastanesi'nin diğer hastaneden "Hastanemiz çok yoğun hastaların yatacak yatağı yok yatağımızı geri gönderin" dediği diğer hastanenin ise hastanın hala o yatakta yattığını belirterek bu isteği geri çevirdiği öğrenildi. Bunun üzerine yapılan tedavinin ardında durumu iyiye giden Mercan, Cuma günü öğleden sonra hastaneden taburcu edildi. Kadın taburcu edilir edilmez Adana Devlet Hastanesi yatağı geri istedi. Yatak bir süre sonra hastaneye gönderilerek yatak krizi ortatan kalktı.

Bu arada, kadın hastanın kovulmasıyla ilgili olarak özel güvenlik görevlilerine soruşturma açıldığı öğrenildi. Hastane yönetiminin hastaneden kovulan kadının hastane yatağıyla dışarı çıkmasına özel güvenlik görevlilerinin müdahale ederek yatağı almaması nedeniyle soruşturma açtığı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki hastane arasında yatak krizi çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN