Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balık bebeğin ailesinden yardım çığlığı

Giriş Tarihi: 13.5.2014 11:59

Dünyada 10 milyonda bir görülen ve halk arasında 'Balık bebek' yada 'yılan bebek' olarak bilinen ve bir çeşit deri hastalığı olan 3 aylık bebek, görenleri hayretler içinde bırakıyor.

Batman'da, her gün anne ve babası tarafından yıkanan, vücudu balık gibi pul pul dökülen Bünyamin bebek, 10 milyonda bir rastlanan bu hastalığa yakalandı. Her gün yıkandıktan sonra çeşitli merhem ve solüsyonlarla tedavisi yapılan bebeğin ailesi, yetkililerden yardım bekliyor.

İŞSİZ BABA "İLAÇLARINA HER AY 500-600 TL GİDİYOR"

3 Çocuk babası M.A. 3 ay önce doğan ve adını Bünyamin bıraktıkları bebeklerinin ciddi bir bakıma ihtiyaç duyduğunu belirterek "Yeşilkart bünyesinde sağlık güvencemiz var. Ama bebeğin bakımı için ilaçların çoğunu devlet ödemeyince kendi imkanlarımızla alıyoruz. Doktorlar ona buhar odası bile önderdiler fakat bu bizim için imkansız. Her gün bir iki kez onu yıkayıp ilaçlıyoruz. Aksi taktirde derileri tıpkı balık pulları gibi dökülüyor. Gözlerinden de rahatsız olunca sürekli iki kişi ona bakmak zorunda kalıyoruz" dedi. Dünya genelinde nadir rastlanan tıp literatüründe "harlequin ichthyosis" denilen hastalığa yakalan bebeğin ailesi, bakımı zor ve masraflı olunca mağdur duruma düştüler. Aile, yetkililerden en azından ilaçları için destek talebinde bulundular.

Kaynak: Batman Gazetesi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balık bebeğin ailesinden yardım çığlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN