Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oturulmayan ayların kirasını istedi

Şarkıcı, dairesini 4 ay erken boşaltıp hasarlı, boyasız ve badanasız şekilde teslim ettiği öne sürülen eski kiracısı Oğuz Yüksel'e "belirsiz alacak" davası açtı

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Simpaş Boğaziçi Malikâneleri Toplu Yapı Sitesi'ndeki daire Samime Sanay'ın oğlu Anıl Aktaş'a aitti. Sanay'ın da dairenin üzerinde hakkı bulunuyordu. Sanatçı, kiracı Oğuz Yüksel'le 29 Mayıs 2012 başlangıç tarihli, 2 yıllık kira sözleşmesi yaptı. Ancak daireyi sözleşmenin bitiminden 4 ay erken boşaltan kiracı Yüksel, iddiaya göre, boyasız, badanasız ve hasarlı şekilde teslim etti. Sanay da eski kiracısı hakkında, avukatı Muhammet Akçay aracılığıyla, dava açtı.

ERKEN TAHLİYE ZARARI

Avukat Akçay, "Erken tahliye nedeniyle müvekkilim kira geliri açısından zarar görmüştür. Yüksek yargı kararlarında belirtildiği gibi kira sözleşmesine konu gayrimenkulün tekrar kiraya verilebileceği makul süre araştırılmalı ve o süreye ilişkin kira bedeli sözleşmeye aykırılık sebebiyle kiracıdan talep edilmelidir. Müvekkilim de mahkemeden dairesini kiraya verebileceği bu sürenin tespiti ile kira yılı dönemi sonu olan 29 Mayıs 2014 tarihine kadar kira bedellerini davalıdan talep etmektedir. Oturulan dönemin eksik kira bedelleri ve erken tahliye nedeniyle oluşan zararımız için bin 500, boyasız, badanasız ve hasarlı teslim nedeniyle de bin 500 lira olmak üzere şimdilik toplam 3 bin lira alacağımızın tahsilini istiyoruz. Kesin maddi zararımız, miktarı ile birlikte daha sonra mahkemeye bildirilecek" dedi. Sanay'ın asliye hukuk mahkemesine açtığı davanın tüketici mahkemesine gönderildiği ve burada görüleceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oturulmayan ayların kirasını istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN