Soma'da ölü sayısı 298'e yükseldi

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Soma'da meydana gelen maden faciasıyla ilgili son açıklamayı bu gece saat 01:00 sıralarında yaptı. Yıldız yaptığı açıklamada 6 maden işçisine daha ulaşıldığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 16.5.2014 22:03 Güncelleme Tarihi: 17.5.2014 01:12
Taner Yıldız saat 01.00 sularında yaptığı son açıklamada ölü sayısının 298'e yükseldiğini belirtti.

Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, madendeki aramanın aralıksız sürdüğünü söyledi.

Yangın söndürme faaliyetlerinin tamamlanmasıyla işçilere daha hızlı ulaşmanın mümkün olabildiğini söyleyen Taner Yıldız, şöyle konuştu:
"Yangın söndürme faaliyetleri bittikten sonra önemli ölçüde rahatlayacağımızı ve işçilere daha hızlı ulaşacağımızı söylemiştik. Hamdolsun söylediğimiz gibi oldu, mahçup olmadık. İki blok var, birincisinde 8 işçimiz tespit edildi. Onlar şimdi dışarı alınıyor. Mesafe 2 kilometre civarında. Dolayısıyla biraz
sürecek. İnşallah kazasız belasız kurtarma ekipleri onları çıkarırsa o bölüme geçecekler."

Çalışmaların kesintisiz sürdüğünü ifade eden Yıldız, "Sabah 4-5-6 hızlıca bu işi yapmamız lazım. Buradan Akhisar'daki hastaneye geçiyor. Gece gündüz demeden uğraşıyoruz, ailelerimizin o halini görünce nasıl kayıtsız kalacaksın, bütün arkadaşlarımız da öyle davranıyor çalışanlar ailelerin o yapısını görüyorlar orada uğraşmaktan başka gayret etmekten başka bize bir şey kalmıyor" dedi.

Bakan Yıldız, madende kalan işçi sayısı konusunda somut açıklamayı da ilerleyen saatlerde yapacaklarına işaret etti.
Bu arada Taner Yıldız, maden ocağı çıkışındaki yardım çadırlarını ziyaret etti, gönüllülerle sohbet etti. Kızılay mobil mutfak aracında kazandaki çorbayı kepçeyle karıştırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma'da ölü sayısı 298'e yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN