Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öldüğü gün oğlu dünyaya geldi

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden genç teknikerin toprağa verildiği gün, bir oğlu dünyaya geldi.

Giriş Tarihi: 16.5.2014 11:02 Güncelleme Tarihi: 16.5.2014 11:29
Gözü yaşlı anne, tarifi anlatılmaz bir acı içinde olduklarını ifade ederek, yeni doğan torununa oğlunun vasiyeti üzerine eşinin adını vereceklerini söyledi. Hastanede kucağındaki bebeğiyle eşini bekleyen genç anneye ise kimse acı haberi vermeye cesaret edemedi.

Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 28 yaşındaki elektrik teknikeri Ergün Sidal'ın toprağa verildiği gün bir oğlu dünyaya geldi. Eşinin madendeki facianın ardından kayıp olduğu söylenen karnı burnundaki Tomurcuk Sidal, yaşadığı üzüntüye dayanamadı. Doğum sancılarıyla hastaneye kaldırılan genç kadın, eşinin defnedildiği saatlerde, bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Kayınpeder Durmuş Sidal, gelinini yalnız bırakmamak için, tek oğlunun cenazesine bile katılamadı. Yeni dünyaya gelen torununu kucağına alıp seven dede Sidal'ın mutluluğu, boğazına düğümlendi. Umutla eşini bekleyen genç kadına, kimse acı haberi vermeye cesaret edemedi.

FACİADA ÖLDÜĞÜ GÜN, OĞLU DÜNYAYA GELDİ"KEŞKE SENİN YERİNE BİZ ÖLSEYDİK"

Oğlunun defnedildiği gün torunu dünyaya gelen Dudu Sidal'ın ağıtları ise yürek burktu. Oğlu ve gelinin fotoğrafının yer aldığı çerçeveyi okşayan anne Sidal, "Oğlumu bir karabulut aldı götürdü. Kaybettim oğlumu ben. 1.5 yıllık evliydi. ah çocuğum, ah yavrum benim biriciğimdin. Birdin, tektin, evimizin gülüydün. 'Babam, annem hasta' diye neden bırakıp gittin bizi yavrum? 'Neden anne, baba siz gidin' demedin. Keşke senin yerine biz gideydik. Benim oğlum elektrik teknikeriydi. Son gün babası, eşini İzmir'e hastaneye kontrole götürecekti. 'Ben işe gideyim, eşimi babam götürüyor anne' deyip evden çıktı" diye ağladı.

"OĞLUMUN VASİYETİ VARDI"

Oğlunun evinin direği olduğunu söyleyen anne Sidal, "Biz, yeni doğan torunuma, vefat eden oğlumuzun adını koymak istedik. Fakat oğlumun vasiyeti var. 'Oğlum olursa adına babamın adını koyacağım' demişti. O yüzden dedesinin adını koyup oğlumun son isteğini yerine getireceğiz" dedi.

"GELİNİME, KOCASININ KAYIP OLDUĞUNU SÖYLEDİK"

Gelininin üzüntü sebebiyle erken doğum yaptığını kaydeden Dudu Sidal sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üzüntüyle çocuk, günsüz doğdu. Tansiyonu düşmüş, bebek sezaryenle alındı. Gelinimin, eşinin öldüğünden haberi yok. 'Kayıp, gelecek' dedik. Babası bile gelemedi cenazeye kızımın başındaydı. Ocağımız söndü, kırıldı kollarımız. Evlerin direğiydi o. Evimizin direği kırıldı".

"AİHM'E KADAR GİDECEĞİZ"

Yeğenin ölüm haberiyle yıkılan İsmail Aydın ise, "AİHM'e kadar gideceğiz. Bu çok acı bir durum. Hem seviniyorum, hem de acı var. Devlet acıları dindirmesi için elini uzatacak. Beni ben gittikten sonra değil, öncesinde elini uzatacak, imkanlarını verecek. Bu sokakta kalan yetimlere devlet bakmayıp da, kim bakacak?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldüğü gün oğlu dünyaya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN