Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sizi resmen tanımıyorlar'

Giriş Tarihi: 17.5.2014

Yollanan celbin PTT'den 'Tanınmıyor' ibaresiyle dönmesi üzerine duruşmada komik diyaloglar yaşandı. Evden tablo hırsızlığıyla ilgili davada sanık beraat etti

Levent Kırca'yla, evinden çalınan sekiz tabloyla ilgili kendisini ifadeye çağıran Hâkim Mustafa Erdoğan arasında duruşmada yaşanan diyalog, komedi gösterilerini aratmadı. Gönderilen duruşma davetiyesinin, kendisini adresinde bulamayan postacı tarafından "Tanınmıyor" idaresiyle geri yollandığını belirten Hâkim Erdoğan, "Tanınmadığınız resmi kayıtlara geçti" diye espri yaptı. Postacıların bu durumlarda genel olarak bu ibareyi kullandığı belirtildi. 5 yıl hapis istemiyle yargılanan sanık Mehmet Topal, 2008'de çalıştığı şirket tarafından temizliğe gönderildiği villada atılması söylenen tabloları çerçeveletip duvarına astığını belirterek, amacının hırsızlık olmadığını anlattı.

'SANIK ALACAKLI ÇIKACAK'
Levent Kırca ise "Kendim resim ve heykel yaparım. Beğendiklerimi duvara asarım ya da dostlarıma veririm, beğenmediklerimi bir yere kaldırırım. Bunların hırsızlık amacıyla alındığını söylemem yanlış olur" diye ifade verdi. Hâkim Erdoğan, "Aslında siz gelmeden önce sanığa ceza vermeyi düşünüyordum. Ama öyle ifade verdiniz ki neredeyse sanık alacaklı çıkacak" dedi. Suç kastı oluşmadığından, sanığın beraatine karar verildi. Sanık 2010'da, cezaevindeki ağabeyi tarafından ihbar edilmişti.

'HIRSIZLIK DİYEMEM'
Beğenmediği tablolarını depoya kaldırdığını belirten Levent Kırca, "Olay hırsızlıktır diyemem" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sizi resmen tanımıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN