Soma faciası sonrası ailelere psikolojik destek

Giriş Tarihi: 18.5.2014 17:26

Soma'da yaşanan maden kazası nedeniyle yakınlarını kaybeden ailelere psikolojik destek vermek üzere Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Soma'da yaşanan facia nedeniyle harekete geçti. Hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine ve çocuklarına psikolojik anlamda destek vermek ve yaralarını sarmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan ekip bir toplantı gerçekleştirdi. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz başkanlığında gerçekleşen toplantı da, en çok kayıp yaşanan ilin Balıkesir olduğu belirtildi. Özellikle Savaştepe ilçesinden çok sayıda madencinin hayatını kaybettiğini belirten Cengiz, "Acımız çok büyük. Şu an tüm Devlet erk'nı Soma'da bulunup insanlarımızın acılarını bir nebze olsun dindirebilmek için çalışıyorlar. Bizler de o çocuklara ve ailelere psikolojik anlamda destek vermek ve psikososyal müdahalede bulunabilmek için var olan ekibimizi yeniledik. Savaştepe'deki ve diğer ilçelerimizdeki vatandaşlarımız için tüm imk'nlarımızı kullanacağız. Bu zorlu görevi en iyi şekilde yerine getireceğinize inancım tamdır" dedi.

Toplantı, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerden oluşan ekibin, Savaştepe ve diğer ilçelerde yakınlarını kaybeden öğrencilere ve ailelerine yardım etmek amacıyla en yakın zamanda yola çıkacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma faciası sonrası ailelere psikolojik destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN