Erzurum'da sağlık çalışanı keneden öldü

Giriş Tarihi: 20.5.2014 15:39

Erzurum'un Oltu ilçesinde tarım ilacı zehirlenmesi tanısıyla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen ve burada Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastası olduğu belirlenen kişiye müdahale eden sağlık çalışanı hayatını kaybetti.

Hastane başhekimliğinden yapılan yazılı açıklamada, 4 Mayıs'ta ilçeden tarım ilacı zehirlenmesi tanısıyla hastaneye getirilen ve KKKA hastası olduğu belirlenen kişiye müdahale eden 6 sağlık çalışanına da virüs bulaştığının tespit edildiği belirtildi.

KKKA hastalığına yakalanan sağlık çalışanları ile yakınlarının takibe alındığı ve virüs bulaşan 6 personelin tedavisine intaniye kliniğinde başlandığı ifade edildi.

Yapılan tüm müdahalelere rağmen, KKKA virüsü bulaşan personellerden laboratuvar çalışanı Recep Tepe'nin hayatını kaybettiği belirtildi. Diğer sağlık personellerinin ise taburcu edildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, hastanelerinin 2002 yılından beri, bölgede KKKA'nın takip ve tedavi merkezi durumunda olduğu vurgulanarak, "Şu an itibarıyla 25 hasta, bu tanı ile hastanemizde yatmaktadır. Hastanemizde, bu yıl an itibarıyla 55 hasta, geçen yıl 150 hasta ve 2002'den beri de yaklaşık 2 bin hastanın bu tanıyla yatırılarak tedavileri gerçekleştirilmiştir" ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum'da sağlık çalışanı keneden öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN