Huzursuzum 'Vili'mi getir

Giriş Tarihi: 20.5.2014

Golden Retriever cinsi "Vili" isimli köpeğinin ABD'li İngilizce öğretmeni Chole C. tarafından çalındığını öne süren köpek eğitmeni Necmettin Dağlı, Taksim'de döviz açıp eylem yaptı

İstanbul Taksim'de köpek eğitmenliği yapan Necmettin Dağlı, ABD'li İngilizce öğretmeni Chole C.'nin Golden Retriever cinsi, "Vili" adlı köpeğini çaldığını iddia etti. Taksim'de döviz açıp eylem yapan Dağlı'nın şikâyeti üzerine ABD'li kadın eğitimci hakkında 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Köpeği aç ve yaralı halde bulduğunu, tedavisini ve bakımını üstlendiğini öne süren ABD'li Chole C. ise suç işlemediğini söyledi.

BİR YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Kurtlar Vadisi'nde "Tuncay" karakterini canlandıran oyuncu Osman Wöber'in köpeğini de eğiten Necmettin Dağlı, iki yıl önce bir arkadaşının sokakta yaralı halde bulduğu Golden Retriever cinsi köpeği aldı. Tedavisini yaptırdığı ve çocuğu kadar sevdiği köpeğe "Vili" adını veren Dağlı, daha sonra bir üniversitede İngilizce eğitmenliği yapan ve Taksim'de oturan Chole C. ile tanıştı. ABD'li Chole C., 3 ay boyunca gelip giderek köpeği kendine alıştırdı. İddiaya göre Dağlı, Chole C.'nin "köpeği bana ver" isteğini reddetti. Dağlı, 4 ay önce ise Chole C.'nin kendisini telefonla arayıp Taksim'de bir kafeye davet ettiğini ancak buluşma yerine gelmediğini anlattı. Eve dönünce köpeğin çalındığını fark eden Dağlı, ABD'li eğitmen hakkında köpeği Vili'yi çaldığı iddiasıyla savcılığa şikayette bulundu. Taksim'de elinde "Huzursuzum köpeklerim de huzursuz ve mutsuz. Köpeğimi geri getir adalet. Adalet ve Hakkımı istiyorum" yazılı döviz taşıyan Dağlı'nın şikâyeti üzerine, ABD vatandaşı öğretim görevlisi kadın hakkında TCK'nın 160'ıncı maddesi gereği "kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerinde tasarruf" suçlamasıyla 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'ÇOCUĞUMU YİTİRDİM SANKİ'
12 yıl ABD'de yaşadığını ve bugüne kadar 40 köpek eğittiğini anlatan Necmettin Dağlı, "Bana 4 ay önce köpeğimi teslim etmesi gerekiyordu ama etmedi. Mahkemeye verince köpeği ABD'ye göndermiş. Köpeğimin yokluğu beni çok üzüyor. Çocuğumu kaybettim sanki. Olay ABD'de olsa, köpeği ben çalmış olsam beni en ağır ceza ile cezalandırırlardı" diye konuştu. İddianamede, köpeğin önce Dağlı, daha sonra şüpheli Chole C. tarafından Burgaz Ada'da bulunup tedavi ettirildiği ve sahiplenildiği anlatıldı. Hakkında başlatılan kovuşturmaya itiraz eden Chole C. ifadesinde, "5 yıldır İstanbul'da bir üniversitede ders veren, kariyer sahibi birisiyim. 'Su' adını verdiğim, aç, susuz, yaralı, sahipsiz ve karnındaki dikişleri iltihaplı olan köpeği sahiplenerek bakımını ve masraflarını üstlendim. Bulduğum köpek, sahipsiz hayvan vasfındadır. Eğitmesi için müştekiyle anlaşma yaptım, akşam iş dönüşü teslim alıyordum. Dağlı iyi niyetimi suiistimal etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzursuzum 'Vili'mi getir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN