Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkiz hüzün

Esenler'de üvey babaları tarafından anneleriyle birlikte öldürülen ikiz kardeşler Eda ile Seda'nın okul arkadaşları sinir krizi geçirdi

İstanbul Esenler'de üvey babaları tarafından, anneleri Melek Çapan ile birlikte öldürülen 17 yaşındaki ikiz kardeşler Eda ve Seda Çapan'ın okulunda hüzün vardı. Okul bahçesinde toplanan ikizlerin arkadaşları sinir krizi geçirdi. En büyük arzuları 7 ay önce ayrıldıkları memleketleri Gaziantep'e dönmek olan ikizlerin bu istekleri yerine gelmeden can vermesi yürek dağladı.

OLMADI, DÖNEMEDİLER

Acı haberi alan Eda ve Seda kardeşlerin arkadaşları ile öğretmenleri okula koştu. İbrahim Turhan Kız Teknik ve Meslek Lisesi bahçesinde toplanan öğrenci ve öğretmenler gözyaşlarına boğuldu. Bazı öğrenciler 7 ay önce okullarına gelen ancak kısa sürede kaynaştıkları Eda ve Seda'yı kaybetmenin üzüntüsüyle fenalık geçirdi. Ders zilinin çalması ile sınıflarına giren öğrenciler, Eda ve Seda'nın 10D ve 10B sınıflarındaki sıralarına çiçek bıraktı. Okul idaresi de öğrencilerin acısına kayıtsız kalmadı. Eda ve Seda Çapan'ın ölümü nedeniyle okul tatil edilerek öğrenciler evlerine gönderildi. Öğrenci belgesi almak için yanına geldiklerinde onlarla sohbet ettiğini anlatan Doğan, "Öz babalarının vefat ettiğini ve üvey babalarının yanında yaşadıklarını söylediler. Annelerinin emekli maaşı vardı. Babaları da Esenyurt'ta bir fabrikada çalışıyordu. Bir hafta önce kendileriyle görüştüğümde İstanbul'a alışamadıklarını ve Gaziantep'e dönmek istediklerini söylediler. Biz de bunun üzerine anneleriyle görüştük. Acı olaydan 3-4 gün önce ise kızlar yanıma geldi. 'Biz Antep'e gidiyoruz hocam' dedi. Sevinçliydiler. Biz de 'zaten istiyordunuz, hayırlı olsun' dedik. Bir gün önce ise anneleri Antep'e dönmeyeceklerini söylemiş. Onun için bazı sorunlar çıkmış" dedi. İkizlerin cenazeleri için Adli Tıp'a gelen öz amca Sait Çapan ise kardeşinin 8 yıl önce kanserden öldüğünü anlatarak, "Babalarının vefatından sonra biz onlara sahip çıktık. Kardeşimden kalan maaş ve Gaziantep'te evi vardı. Melek, kardeşimden sonra da bir kişiyle daha evlenmişti ama uzun sürmedi. Bu evliliğini 6 ay önce yapmış. Bizim haberimiz olmadı" diye konuştu.

ANNEYE SUÇLAMA...

Sadece yeğenlerinin cenazelerini aldığını vurgulayan amca Çapan, "Antep'te defnedeceğiz. Anneleri kendi kendini harcadı yeğenlerime de sebep oldu" dedi. Fevziçakmak Mahallesi 1102. Sokak'taki evde cinnet getiren Erol Ayaz, 6 aydır birlikte yaşadığı Melek Çapan (45) ile üvey kızlarını tabancayla öldürmüş, daha sonra aynı silahı başına dayayıp intihar etmişti.

ÇOK BAŞARILIYDILAR
Okulun müdür yardımcısı Mustafa Doğan, iki kardeşin 7 ay önce okullarına nakille geldiğini ve çok başarılı birer öğrenci olduklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkiz hüzün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN