Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arınç: Ecdadımızın bedduasını değil, duasını almaya başladık

Restorasyonu tamamlanan Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'ni hizmete açan Başbakan Yardımcısı Arınç, 3 milyar liraya 12 yılda 4 bine yakın vakıf eserini restore ettiklerini belirtti

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, restorasyonu tamamlanan Üsküdar'daki Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'nin yeniden hizmete açılması törenine katıldı. Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin, İslam aleminde çok önemli yere sahip olduğunu ifade eden Arınç, caminin restorasyonunun Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığını, bunun da iftihar vesilesi olduğunu söyledi. Arınç, 12 yılda 4 bine yakın vakıf eserinin restorasyonunu bitirdiklerini belirterek, "Bu takriben 3 milyar liraya mal oldu. Helali hoş olsun" diye konuştu.

"BEDDUALAR KALKARSA RAHATLARIZ"
İstanbul' un vakıf eserleri konusunda çok bereketli ve zengin olduğunu ifade eden Arınç, "Ama dökülüyordu, tükenmişti. Allah'a hamdolsun hamiyetli bir el geldi, onları son yıllarda ayağa kaldırdı. Ecdadımızın bedduasını değil, hamdolsun duasını almaya başladık. Üzerimizden beddualar kalkarsa daha çok rahatlayacağız. Daha çok bereketli işler bulacağız. Daha çok birbirimizi kucaklayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç: Ecdadımızın bedduasını değil, duasını almaya başladık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN