Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte depremin hissedildiği yerler

Ege Denizi'nde meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki deprem Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Edremit Körfezi ve Yalova'da da yoğun bir şekilde hissedildi.

Giriş Tarihi: 24.5.2014 13:20 Güncelleme Tarihi: 24.5.2014 13:25

Ege Denizinde meydana gelen 6,5 büyüklüğünde deprem Türkiye'de korku yarattı. Yaklaşık 30 saniye süren deprem, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Balıkesir, Edirne, Tekirdağ, Manisa ve bir çok ilde paniğe yol açtı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depreme en yakın yerleşimlerin Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine bağlı Uğurlu (29.76 kilometre), Şirinköy (32.05 kilometre) Dereköy (34.16 kilometre), Tepeköy (38.05 kilometre) ve Zeytinli (41.99 kilometre) olduğunu açıkladı.

DEPREM BURSALILARI SOKAĞA DÖKTÜ

Merkez üssü Gökçeada olan deprem Bursa'da da hissedildi. İnsanlar panik halinde sokaklara çıktı. Öğle saatlerinde Gökçe merkezli 6,7 şiddetinde meydana gelen deprem Marmara ve Ege bölgesinde de hissedildi. Deprem, Bursa'da insanları sokağa döktü. İnsanlar depremin başlamasıyla birlikte korkuyla binalardan dışarı çıktı. Sokaklar insanlarla dolarken, herkes cep telefonlarıyla yakınların ulaşmaya çalıştı. Cep telefonları uzun süre çalışması. Bazı vatandaşlar ise yaşanan paniği cep telefonlarıyla görüntüleme derdine düştü.

GEMLİK'TE DEPREM PANİĞİ

Ege depremi Bursa'nın Gemlik ilçesine de paniğe sebep oldu. Öğle saatlerinde merkez üstü Gökçeada olan açıklarında 6.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı Ege ve Marmara bölgelerinde hissedilirken, Gemlik'te de etkili oldu.

İZMİR'DE DEPREM PANİĞİYLE HALK SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Ege Denizi Gökçeada açıklarında saat 12.25'te meydana gelen deprem vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı. Ege dışında çevre illerde de hissedilen depremin 6.5 şiddetinde olduğu tahmin ediliyor. Depremi hisseden vatandaşlar panikle sokağa döküldü. Depremi yaşayanlar ise korku dolu anlar yaşadıklarını ifade ederek, "Şiddetli bir sarsıntı oldu dışarı koştuk. Birdenbire panik yaşadık. Herkes kendisini dışarı attı" dedi.

DEPREM URLA'DA PANİĞE NEDEN OLDU

Bugün saat 12.25 sıralarında Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Urla'da korku yarattı. Kandilli rasathanesinin açıklamasına göre 6.7 şiddetinde olan sarsıntı Ege kıyılarındaki yerleşim merkezlerinde hissedildi.

Urla'da bilhassa İskele mahallesinde belirgin olarak hissedilen depremde insanlar dışarı kaçtı. Can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem insanlara korku yaşattı.

EDREMİT'TE DEPREM HALKI SOKAKLARA DÖKTÜ

Balıkesir'in Edremit ilçesinde meydana gelen deprem halkı sokağa döktü. Edinilen bilgiye göre, Gökçe ada merkezli meydana gelen deprem Edremit körfezinde de hissedildi. Paniğe kapılan insanlar binaları boşaltırken, özellikle Çayiçi Caddesi'ndeki bir dershanedeki onlarca öğrenci kendini dışarı attı. Bazı öğrenciler fenalık geçirirken, arkadaşları sakinleştirdi.

TEKİRDAĞ'DA DEPREM

Ege Denizi Gökçeada açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki deprem Tekirdağ'da şiddetli şekilde hissedildi. Deprem nedeniyle vatandaşlar sokaklara dökülürken, depremden korkan küçük bir çocuk hıçkırıklara boğuldu. Depremde telaş yapan çok sayıda vatandaş baygınlık geçirerek hastaneye kaldırılırken, binalarda hasar meydana geldi.

Tekirdağ'da istirahatte olan polis memurları da olası bir felakete karşı göreve çağrılırken, riskli binalar polis ekipleri tarafından boşaltılmaya başlandı.

BİLECİK'TE DE HİSSEDİLDİ

Ege Denizi'nde meydan gelen deprem, Bilecik'te de hissedildi. Sarsıntıyı hisseden çarşı esnafı, dükkanlarını terk ederek sokağa çıktı. Depremde can ve mal kaybı yaşanmazken, halk paniğe kapıldı.

SAKARYA'DA DA HİSSEDİLDİ

Ege Denizi'nde meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki deprem Sakarya'da da hissedilirken, paniğe kapılan vatandaşlar sokaklara döküldü.
Edinilen bilgiye göre merkez üssü Ege Denizi olan 6,5 büyüklüğündeki deprem Sakaryalıları sokaklara döktü. Evlerini ve iş yerlerini koşarak terk eden vatandaşlar, depremi çok şiddetli hissettiklerini söyledi. Burhan Çalışkan adlı vatandaş, 'Daha evvel de 1999 Depremi'ni yaşadık. Buradaki bir lokantada yemek yemeye geldik. Bu sırada sandalyenin hafif bir şekilde sallandığını, daha sonra da vurmaya başladığını hissettik, koşarak dışarı çıktık. Şu an hala hafif hafif sallanmakta' dedi.

ESKİŞEHİR'DE VATANDAŞLAR SOKAĞA ÇIKTI

Ege Denizi'nde Gökçeada yakınlarında meydana gelen deprem Eskişehir'de de hissedildi. Ege Denizi'nde Gökçeada yakınlarında meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki deprem, Eskişehir ve bölgesinde de hissedildi. Sarsıntıyı yaşayan vatandaşlar, korku ve panikle ev ve dükkanlarından çıkarak kendilerini sokağa attı. Depremde can veya mal kaybı olup olmadığının belirlenmesi için araştırma başlatıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte depremin hissedildiği yerler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN